13 marca 2012

Zarazki


MARTIN HOWARD , COLIN STIMPSON

wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
ilość stron: 36
format: 27x27 cm
rok wydania: 2010
cena: 22złJest to książka (jak się pewnie domyślacie) o zarazkach :)

Malutki zarazek Boluś, wcale nie chce zarażać wielkoluda, który ciągle zapomina myć rąk po wizycie w toalecie. jednak wstrętna królowa Bakteria, szykuje się na wojnę z przeciwciałami i koniecznie chce aby wielkolud się rozchorował


"Do boju hej, do boju!
Nie myłeś rąk kowboju?
Poważny błąd się bierze stąd,
dla Ciebie pech, a dla nas śmiech.
Jesteś bez szans brudasku,
gdy walczy armia zarazków"


Jednak Mały Boluś nie ma zamiaru słuchać okropnej królowej i pomaga przeciwciałom w pokonaniu armii zarazków. Przy okazji spotyka śliczną Elunie z Królewskiego Elitarnego Szwadronu ochrony Wielkoluda i zakochuje się w niej. W zamian za pomoc w zwycięstwie, król Przeciwciałus pozwala Bolusiowi na zamieszkanie między nimi :)

Ta książka jest świetna :) Taka oryginalna... W fajny, zabawny sposób przekonuje dziecko, aby myło rączki po każdej wizycie w toalecie, a na dodatek dostarczy nam na pewno wiele śmiechu :)


Od razu na początku naszą uwagę przyciąga kolor okładki i "dziura" w niej :) Po zajrzeniu do środka zobaczymy fajną, śmieszną czcionkę różnej wielkości co jest naprawdę ciekawe i dodaje książce atrakcyjności. Następnie wspomnieć muszę o ilustracjach... Jak sami widzicie są one bardzo ładne, kolorowe. Te zarazki i przeciwciała są niezwykle sympatyczne. Zarówno mi jak i mojemu synkowi książka ta niezwykle się spodobała :)

Dziękuję WYDAWNICTWU DEBIT za otrzymany egzemplarz recenzencki :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)