14 marca 2012

Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy


JOVANKA TOMASZEWSKA WOJCIECH KOŁYSZKO

wydawnictwo: dbajki.pl
ilość stron: 32
format: 22,5x21 cm
rok wydania: 2011
cena: 15 złTa książka to bardzo nietypowe, krótkie opowiadania dla maluchów. Ich bohaterami nie są zwierzęta ani ludzie tylko budynki. I choć to dość dziwnie brzmi, to opowiadania wcale nie są dziwne. Wręcz przeciwnie. Naprawdę fajnie się je czyta a nasze maluchy słuchały ich z otwartą buzią.


Bo w tych opowiadaniach jest wiele fantazji i ciekawych pomysłów. A przecież i jednego i drugiego nie brakuje naszym dzieciakom. Historia o Murodziurze i Dziuromurze opowiada o sporze rozsypującego się muru i dziury w nim zawartej. Które z nich jest ważniejsze i które przetrwa próbę czasu. Lub na przykład Znikoś to historia cioci Kamienicy i niesfornych Drzwi, które zamiast tkwić na miejscu lubią bawić się na pobliskim boisku.

Niektóre z opowiadań są nie tylko ciekawe, ale jeszcze dają sporo do myślenia. Podobało nam się porównanie morza do Morskiego szczeniaka.


"Kiedy stoją na brzegu, liże mnie swoim słonym jęzorem, a gdy uciekam, chwyta za kostki i nogawki spodni.".


Lub Operacja "Barak", w której autor opisuje niszczejące i dawno zapomniane miejsce, które z biegiem lat pochłania las.

Jak już wspominałyśmy bajki są dość nietypowe, ale bardzo ciekawe. Ich odmienny od innych różnego rodzaju opowiadań dla dzieci charakter dodaje im uroku i tajemniczości. Naszym dzieciaczkom się spodobały :)

Egzemplarze recenzenckie otrzymałyśmy od wydawnictwa DBAJKI.PL, dziękujemy :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)