23 maja 2016

Połącz kropki. Niesamowite miejsca


PATRICIA MOFFETT

wydawnictwo: Muza
ilość stron: 96
format: 24,5x28 cm
rok wydania: 2016
cena: 29,90 zł

Dzisiaj coś dla fanów kropek, a dokładniej dla fanów łączenia kropek ;) Prawdziwe wyzwanie, książka skierowana raczej do dorosłych lub do modzieży. Coś do odprężenia, coś do zajęcia myśli, coś do poćwiczenia spostrzegawczości, coś do wyciszenia... Czyli po prostu "Połącz kropki" :)

Nie tak dawno opisywałam Wam już coś w podobnym stylu. Jednak wtedy choć tamta książka była dosyć podobna do tej dzisiejszej to jednak różniła się nieco... Chociażby tym, że w tamtej poziom trudności był bardzo zróżnicowany, mogły ją uzupełniać i dzieci i dorośli. Tym razem nie ma tu nic dla dzieci. Każdy z obrazków zawiera ponad 1000 kropek  czyli poziom jest już naprawdę hard ;) Jesteście ciekawi co też znajduje się w środku?

Tematyką tej książki są niesamowite miejsca. W środku znajdziemy 42 wykropkowane obrazki do uzupełnienia. Z pewnością wiecie doskonale na czym to polega, ale na wszelki wypadek napiszę Wam małą instrukcję ;) Na każdej ilustracji zaznaczona jest kropeczka numer jeden. Zaczynamy z tamtego miejsca i lecimy po kolei. Oczywiście do uzupełnienia tej książki będzie nam potrzebny ołówek, długopis lub coś innego piszącego, ale przyda się także linijka. Niektóre kropeczki są ułożone tak gęsto, że nie linijka na pewno się nie przyda, ale jednak w niektórych miejscach, aby wyszło ładnie będzie ona wręcz niezbędna...

Nie ma tutaj jednakowej liczny kropek przy każdym z obrazków. Jest to dosyć zróżnicowane. Czasem jest ich 1450, innym razem 1740 lub 1030. Po połączeniu wszystkich kropeczek ukażą nam się śliczne ilustracje przedstawiające różne miejsca, budynki, budowle. Znajdziemy tutaj na przykład słynny Most Golden Gate w Sam Francisco, Wielkiego Sfinksa z Egiptu, Krzywą Wieżę w Pizie, Wielki Mur Chiński, Machu Picchu w Peru, Wielki Kanion w Kolorado, Mount Everest w Nepalu, Statua Wolności w Nowym Jorku czy też Rafa Koralowa na Belize...

To oczywiście tylko niewielka część tych wszystkich ilustracji jakie tutaj znajdziemy. Niektóre z tych miejsc są bardziej inne mniej znane, ale wszystkie stanowią nie małe wyzwanie dla uzupełniającego tą książkę :) Mi ogromnie się podobają, Po połączeniu kropek naprawdę powstaje nam coś fajnego, coś co bez dwóch zdań przypomina dane miejsce, most, budynek czy budowle. Wypełnianie stron tych książki to takie podróżowanie po całym świecie z ołówkiem w dłoni :) Ja jestem bardzo zadowolona, zostało mi jeszcze sporo do uzupełnienia i nie oddam tego nikomu! Wam także polecam, koniecznie przekonajcie się sami ;)


2 komentarze:

 1. Z przyjemnością spędziłabym parę chwil na kropkowaniu. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kui on soov tellida kogu tööde teostamine kogenud tegijalt siis meie teenused on:
  Pehme mööbli, tekstiili ja vaipade mobiilne puhastus
  Soodne hind, kvaliteetne teenus.


  Küsi hinnapakkumist kohe!
  http://www.mooblipuhastustallinnas.ee/

  OdpowiedzUsuń