15 stycznia 2016

99 historii biblijnych


JULIET DAVID

wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 196
format: 21x21 cm
rok wydania: 2015
cena:  22 zł  16,50 zł

Choć miałam już okazję prezentować Wam różne wersje historii biblijnych to na ten moment właśnie tą książką jestem najbardziej oczarowana :) Za moment opowiem Wam dlaczego...

Religia w życiu dzieciaków jest ważna, choć z pewnością nie rozmawiamy o niej na codziennie to z pewnością gdzieś tam czasem przy okazji wizyty w kościele, na cmentarzu, podczas kolędy, ślubu czy innej uroczystości nasze dziecko się z nią styka i jest jej ciekawe. 

U nas zaczęło się na dobre kiedy Nikodem poszedł do zerówki. Mieli tam zajęcia z księdzem i po każdej lekcji religii opowiadał mi rozemocjonowany czego się dowiedział i często podczas rozmów musieliśmy rozwijać temat, bo ciekawość nie dawała za wygraną :) Zresztą do teraz tak jest. Teraz jest w pierwszej klasie, religię ma z katechetką i nadal dowiaduje się wielu interesujących go rzeczy. 

Jak myślicie, jak najlepiej, najłatwiej o w najbardziej zrozumiany dla dziecka sposób przekazać mu treść Biblii? Oczywiście, że poprzez książkę z historiami biblijnymi! W tej którą dzisiaj Wam prezentują znajduje się ich aż 99! Moim zdaniem to naprawdę wiele przeróżnych opowieści, które z pewnością nasze dzieciaki będą chłonęły z zapartym tchem :)

Książka ta podzielona jest na Stary i Nowy Testament. W Starym Testamencie przeczytamy  między innymi o powstaniu świata, pojawieniu się na ziemi, dnia i nocy, pór roku, zwierząt, Adamie i Ewie, o raju, o zjedzeniu zakazanego owocu, o arce Noego, Wieży Babel, jest też opowieść o Abrahamie i Sarze, o Izaaku, jego synach, o Józefie, Mojżeszu, Samsonie, Samuelu, Dawidzie i Goliacie, Elizeuszu, Esterze i wielu innych osobach...

W Nowym Testamencie przeczytamy i Maryi, o tym jak odwiedził ją anioł i ogłosił nowinę, o podróży jej i Józefa, o narodzinach Jezusa w stajence w Betlejem, o wizycie mędrców, o chrzcie, uczniach Jezusa, o przywróceniu przez Jezusa wzroku niewidomemu, o przywróceniu życia dziewczynce, o nakarmieniu głodnych ludzi, o Ostatniej Wieczerzy, o zdradzie Judasza, o ukrzyżowaniu, pogrzebie, zmartwychwstaniu, wniebowstąpieniu...

To oczywiście nie wszystkie przypowieści, które znajdują się wewnątrz. Postanowiłam po prostu przybliżyć Wam choć część z nich. 99 historii biblijnych - wydawać by się mogło, że to dużo, jednak są one bardzo króciutkie, opisane w ogromnym skrócie, opisują wyłącznie główny zarys tego o co chodziło w poszczególnych opowieściach. 

Dzięki temu nasze dzieciaki dowiedzą się najważniejszych informacji, a nie wynudzą się podczas słuchania długich opowiadań. Jestem pewna, że i tak będą ciekawe co było dalej, dlaczego coś się wydarzyło, co się stało i będą o to dopytywać. Mój Nikodem robi tak za każdym razem ;)

Książka ta jest bardzo ciekawa, pełna ważnych, wartościowych treści. Zawiera w sobie króciutkie przypowieści dotyczące bardzo wielu różnych osób. Wszystkie wydarzenia są ułożone oczywiście w kolejności chronologicznej. Czcionka jest duża, bardzo czytelna. Mimo tego, że historii tych jest bardzo wiele to czyta się je naprawdę ekspresowo. I teraz to co najbardziej oczarowało mnie w tej książce - są to ilustracje! Śliczne, bardzo kolorowe, jest ich mnóstwo, od razu przyciągają wzrok, pięknie przedstawiają wszystko to o czym czytamy! Wspaniałe, bardzo mi się podobają :) Całość jest jak najbardziej godna polecenia. Co prawda mój starszak zdecydowanie żądny wiedzy za każdym razem chciał wiedzieć więcej niż zostało tutaj opisane, ale myślę, że dla młodszych dzieci ta książka będzie idealna :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)