25 lutego 2012

Malowanka Krakowska


PATRYCJA SZEWRAŃSKA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 16
format: 20x28,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 3,51 zł


Czyli coś w sam raz dla małych artystów.


Te dwie wesołe kolorowanki trafiły do nas ostatnio i choć to tylko zeszyt do malowania, u nas w domu wzbudził sporo entuzjazmu.


A wszystko dzięki temu, że jak sama nazwa wskazuje są w niej obrazki charakterystyczne dla Krakowa, a moje dziecko choć ma dopiero 4 lata jest małym obieżyświatem i akurat to miasto zna już doskonale. Nie jest w stanie rozpoznać czy nazwać budynków, ale Lajkonik, Smok Wawelski czy Pan Twardowski są jej doskonale znane! Alicja z ogromnym entuzjazmem zabrała się więc do pracy.


Każda z książeczek zaczyna się i kończy wierszykiem o Krakowie, a w środku za każdym razem po prawej stronie jest rysunek do pokolorowania, a po lewej ten sam rysunek w kolorze jako wzór. Wszystkie obrazki są podpisane, więc dziecko dzięki tak prostej zabawie może się również czegoś nauczyć.


Nam te książeczki bardzo przypadły do gustu. Nie wiem czy z równie ciepłym powitaniem spotkałyby się w domu, w którym dziecko nie ma pojęcia co to jest Kraków, ale sądzę, że warto spróbować. I... tak w sumie to mają jedną wadę. Stanowczo za szybko się kończą!!!

Kolorowanki otrzymałyśmy od wydawnictwa SKRZAT, dziękujemy :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)