22 sierpnia 2013

Przedszkole żyrafki


ELŻBIETA LEKAN, JOANNA MYJAK

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 80/56
format: 22x30,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 24,90 zł / 24,90 zł


Znacie już może Przedszkole Żyrafki? Nie? No to czas najwyższy to zmienić! Bowiem jest to seria edukacyjnych i bardzo ciekawych zestawów ćwiczeń dla naszych dzieci. Nie tylko tych młodszych, czy też tylko dla starszych dzieciaczków. Zestawy te są odpowiednio dopasowane do wieku naszych brzdąców zatem w ofercie wydawnictwa Olesiejuk znajdziemy teczki z zadaniami dla dwu, trzy, cztero, piecio i sześciolatków!

Oczywiście do naszych maluchów dotarły książeczki w sam raz dopasowane do ich wieku. Nikodem otrzymał zabawy dla pięciolatków, a Alicja dla sześcioletnich urwisów. Dlatego polecając Wam te książeczki skupimy się głownie na tych dwóch zestawach. Choć jesteśmy przekonane, że pozostałe teczki są wykonane i dostosowywane do dzieci w taki sam sposób. Zresztą wystarczy tylko rzucić okiem na sam wygląd poszczególnych teczek by dostrzec wśród nich podobieństwo. Ale może przejdziemy do konkretów.

Jeśli chodzi o teczkę dla pięciolatków to są w niej trzy książeczki. Pierwsza to zgadywanki, a w niej mnóstwo obrazków i pytań, na które dziecko musi odpowiedzieć wybierając odpowiedni rysunek. Na przykład który z pojazdów nie pasuje do ilustracji? Kto jest młodszy? Ile wilków ukrywa się wśród owiec? itp. Drugi zeszycik dotyczy zabaw językowych, polegają one na układaniu przez dziecko różnych zdań, pytań pasujących do danej ilustracji. Książka ma za zadanie zachęcić 5-latka, aby mówił pełnymi zdaniami, aby odpowiednio potrafił sformułować swoje wypowiedzi. Ostatnia książka z teczki to zabawy plastyczne. Znajdziemy tutaj mnóstwo różnych zadań takich jak kolorowanie, wycinanie, naklejanie, rysowanie. Zadania te są bardzo fajne i urozmaicone, a do ich wykonania przyda nam się jedynie klej, nożyczki i kredki :)

Teczka sześciolatków to trzy zszyty ćwiczeń. Pierwsza z nich to szlaczki. Wewnątrz znajdziemy kilkanaście zadań o bardzo różnej tematyce. Jedna z nich polegają na rysowanie po śladzie, inne na przejściu labiryntu itp. Drugi zeszyt to cyferki. Tutaj dziecko ma za zadanie rozwiązać szereg zadań związanych z liczeniem. Np. słoni na obrazku lub biedronek. A ostatni zeszyt to litery i sylaby, gdzie dziecko podczas wesołej zabawy poznaje pierwsze literki oraz ćwiczy czytanie sylabami. Ta książeczka najbardziej spodobała się Alicji. Mała uwielbia czytanie sylabami i chętnie trenuje tę nową umiejętność.

Dodatkową atrakcją tych zeszytów jest spora ilość naklejek dołączonych do każdej z ćwiczeniówek. W przypadku zeszytów dla pięciolatków jest ich 72 w jednej, 66 w drugiej oraz 62 naklejki w trzeciej. W teczce dla sześciolatków do dwóch książeczek dołączono 72 naklejki, a do trzeciej 62. Imponująca ilość jak na zwykłe zadaniówki i wierzcie nam, że naszym dzieciaczkom szalenie się to podoba i tym chętniej zabierają się do zabawy.

Zarówno Nikodem jak i Alicja uwielbiają rozwiązywać wszelakie zadania, a naklejanie naklejek to jest u nas prawdziwy hit. Dlatego też te teczki sprawdzają się u nas wprost idealnie. Nasze dzieciaki są zdecydowanie zadowolone ;)

Przedszkole Żyrafki to bardzo fajne zestawy dla dzieciaczków. Kolorowe zestawy zadań o rożnej tematyce są idealnie dopasowane do wieku brzdąców, dzięki czemu zabawa z nimi nigdy się nie nudzi, a nasze dzieci z przyjemnością przystępują do działania. Jesteśmy pewne, że Wasze maluszki także z przyjemnością dołącza do Przedszkola Żyrafki. Wystarczy dobrać odpowiedni wiek :) Sprawdźcie sami!

2 komentarze:

  1. Wyglądają arcyciekawie! Będę musiała poszukać tej serii

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)