22 sierpnia 2013

Edulatki


Teczka edukacyjna 5-latka

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 48/24/24
format: 28x32,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 20,61 zł


Dopiero co pisałyśmy Wam o ciekawych teczkach pełnych zadań, teraz czas na kolejną, ponieważ do naszego domku trafiła jeszcze jedna zdecydowanie warta uwagi teczka, w której to znajdują się książeczki dopasowane do wieku mojego synka czyli dla 5-latka.


W środku znajdują się trzy zadanówki. Pierwsza z nich to "5-latek na szóstkę" czyli zbór zabaw zarówno plastycznych jak i łamigłówek. Niektóre z nich polegają na narysowaniu, namalowaniu lub pokolorowaniu czegoś, połączeniu w pary, opowiedzeniu co jest na rysunku, naklejeniu naklejek. W poniektórych z tych ćwiczeń należy użyć kolorowych krepowych kulek, w innych podartych papierków. Zadania te są przeróżne. Są takie na temat zwierząt, zakupów, znaków drogowych, liści, grzybków, owoców, butów, świąt Bożego narodzenia, jedzenia, wiosny, Wielkanocy, pojazdów i wiele, wiele innych... Do tego również naklejki potrzebne do niektórych z tych ćwiczeń. Całość jest naprawdę różnorodna i ciekawa.

Druga książeczka to "Ćwiczenia 5-latka". Tak naprawdę nie różni się ona za bardzo od tej wyżej wymienionej. Tym razem jest jednak inny format,ponieważ ta jest mniejsza, a na dodatek stron jest o połowę mniej, więc i zadań nie znajdziemy w niej tak wiele jak w poprzedniej. Tutaj również różnicą jest to, że ilustracje są czarno-białe, a nie tak jak w powyższej kolorowe. Jednak to wcale nie ujmuje nic tej książce. Ćwiczenia są również bardzo fajne i różnorodne, dziecko ma za zadanie między innymi wykleić kotka kawałkami waty, dokleić brakujące części do obrazka, narysować obrazek według wzoru, pomalować chmurki farbami, znaleźć 5 różnic na obrazkach... To oczywiście tylko mała część z tego co można tutaj znaleźć :)

Ostatnia książeczka to połączenie kolorowanek, z nauką alfabetu, nauką pisania literek oraz naklejkami. Kolorowanki ułożone są alfabetycznie. Do każdej literki jest oczywiście jeden obrazek przedstawiający rzecz zaczynającą się na daną literę. Należy odszukać odpowiednie naklejki przedstawiające literkę i dany przedmiot i przykleić je na górze w wyznaczonych do tego miejscach. Dzięki temu dziecko będzie miało wzór jak należy pokolorować rysunek. Na dodatek pod kolorowanką są również linie, w których nasz 5-latek będzie mógł poćwiczyć pisanie liter. Całość niby taka niepozorna, a naprawdę przydatna i jakże zajmująca :)

W każdej z tych zadaniówek jest cała masa różnych fajnych i ciekawych ćwiczeń idealnie dopasowanych do wieku. Każda z tych pozycji zawiera wiele ładnych ilustracji, mnóstwo naklejek i naprawdę bardzo dużo różnorodnych zadań. Sądzę, że nasza latorośl nie znudzi się za szybko podczas ich rozwiązywania. Nikodem to uwielbia i jak się tak porządnie przysiądzie to z chęcią wykona i całą książeczkę naraz, więc u nas ważne jest, aby polecenia i ćwiczenia się nie powtarzały, bo wiadomo, że nie byłoby już tak atrakcyjnie gdyby trzeba było kilka razy wykonywać takie same czy też podobne zadania. Tutaj na szczęście jest urozmaicenie więc nuda nie powinna przyjść zbyt szybko :)


3 komentarze:

  1. Coś sam raz dla mojej córeczki :) Też w tym roku skończyła 5 lat :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie mogę się doczekać, kiedy do mnie dojdą moje edulatki!

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)