29 sierpnia 2013

Odkrywamy ekstremalny świat


Niezwykłe, Szokujące, Prawdziwe

wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 224
format: 23x30 cm
rok wydania: 2013
cena: 59,90 zł

Wiecie co??? Ta książka jest niesamowita! Mimo tego, że miałam już okazję czytać podobne tematycznie to ta bije je wszystkie na głowę, albo raczej na zasób informacji i sposób ich zaprezentowania ;) Będę się zachwycać, będę chwalić i wypisywać zalety więc uzbrójcie się w cierpliwość, a może przy okazji zaopatrzcie właśnie w tę książkę, bo jest warto! Wszystko to co zostało zapisane w tej książce jest naukowo udowodnione i potwierdzone przez Discovery Channel.

Jest to książka niezwykle ekstremalna. Jest ona o świecie, o tym co nas otacza, o zjawiskach i rzeczach niesamowitych, niewyobrażalnych i naprawdę ekstremalnych! Podzielona jest na sześć działów: aktywna ziemia, niesamowite zwierzęta, niewiarygodna nauka, największe maszyny, wspaniali ludzie oraz odkrywana historia. W każdym z tych działów znajdziemy kolejne tematy, które przedstawiają nam niesamowite informację, ciekawostki, opisy, zdjęcia. 

Z książki tej dowiemy się całej masy zadziwiających rzeczy. Przeczytamy o najpotężniejszych górach, o wulkanach, trzęsieniach, jaskiniach, morzach, wiatrach... Dowiemy się co nieco o zwierzętach, ich ciekawskich zmysłach, o zmyślnych zabójcach, o długości ich życia, o inteligencji zwierząt, o budowaniu przez nich domów, o kamuflażu... Będzie też sporo ciekawostek na temat nauki, poczytamy o chemii, materiałach, mrozie, gorącu, o mikroskopijnym świecie, o świetle, mocy, dziwacznych umysłach, energii... Poczytamy też na temat maszyn, takich jak rakiety kosmiczne, roboty, pojazdy podwodne, motory, gigantyczne pojazdy, platformy wiertnicze, odrzutowce... Kolejnym tematem są wspaniali ludzie czyli masa informacji na temat niezwykłych osób. Przeczytamy o najwyższym, najniższym, najstarszym, najszybszym, najsilniejszym, o ilości ludzi na ziemi, o mieszkańcach lodu i pustyń, o domach, o dziwnych daniach z całego świata, o wspaniałej architekturze, pielgrzymach, wyglądzie, zabawie... Ostatni z rozdziałów jest o historii, o starożytności, o mumifikacji, o wojnach, rycerzach, cudach świata, wielkich wojownikach, zarazach, ofiarach, wyglądzie...

Wymieniłam Wam dość sporo przykładów jednak to i tak tylko część z tego o czym możemy poczytać w tej książce. Jest to wielka skarbnica wszystkiego co ekstremalne. Podczas czytanie dowiemy się bardzo wielu niezwykłych rzeczy, przeżyjemy wiele mocnych przygód, niejednokrotnie zapewne doznamy szoku, a po lekturze będziemy niezwykle zdziwieni, że na świecie na którym żyjemy dzieją się lub działy się takie rzeczy. 

Jeżeli chodzi o wydanie tej książki to tutaj również nie mam jej kompletnie nic do zarzucenia. Jest ona naprawdę spora i jak na swoje "tylko" 224 strony, jest ona dosyć ciężka. Okładka jest twarda, śliska, wytłaczana i z pewnością przyciągająca wzrok. W środku natomiast panuje nieco bałaganu, ale to zdecydowanie pasuje do tej lektury. Mimo tego wszystkie informacje i opisy i tak są czytelne, a może też sposób ich przedstawienia wpływa jeszcze bardziej na ich atrakcyjność? Sądzę, że tak właśnie jest :) Niesamowitą treści dopełniają wspaniałe zdjęcia. Wszystko jest bardzo kolorowe, takie pomieszane, jednak idealnie przedstawia to o czym czytamy. Dzięki tym zdjęciom na własne oczy możemy zobaczyć te wszystkie niezwykłe i często dziwne rzeczy. Dzięki spisowi treści oraz indeksowi z łatwością znajdziemy tutaj to co nas aktualnie interesuje, ale ja i tak polecam czytać wszystko. Z pewnością się nie zawiedziecie :)

Ta książka to taka wielka i jakże wspaniała encyklopedia. Informacje w niej zawarte są zwariowane, szokujące, ciekawe, różnorodne, zadziwiające, ekstremalne... Mogłabym tak wymieniać bez końca! Ale jestem pewna, że już zrozumieliście o co mi chodzi... Powiem Wam, że ja czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem, ale nie tylko ja, bo i mój mąż z wielką chęcią chwycił za tę lekturę i dowiaduje się razem ze mną co też takiego ciekawego o czym nie mieliśmy jeszcze pojęcia znajduje się na świecie :) Dlatego jeżeli i Wy jesteście ciekawi świata, tego co było i tego co jest to ta książka z pewnością przypadnie Wam do gustu. Dlatego polecam ją nie tylko dzieciom czy młodzieży. Dorośli z pewnością również się nie zawiodą!

1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)