29 sierpnia 2013

Odkrycia i wynalazki


1000 PYTAŃ

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 360
format: 16x18 cm
rok wydania: 2010
cena: 19,71 zł


Pamiętacie jak wspominałam Wam o książce z tysiącem pytań na temat zwierząt? Tym razem chwyciłam po kolejną książkę z serii. Są to odkrycia i wynalazki czyli trochę historii, coś co działo się zarówno niedawno jak i bardzo dawno temu...

Wewnątrz nie znajdziemy nic poza pytaniami i odpowiedziami na nie. Książka podzielona jest na rozdziały: odkrycia geograficzne i astronomiczne, odkrycia naukowe i biologiczne, odkrycia archeologiczne i paleontologiczne, wynalazki aby podróżować, wynalazki aby życie było łatwiejsze, wynalazki aby bawić się i komunikować. 

Jak widzicie tematy te są bardzo ciekawe, można dowiedzieć się z nich masy interesujących rzeczy. Kto odkrył Amazonkę? Kiedy po raz pierwszy Ameryka pokazała się na mapach? Jak nazywa się pierwszy człowiek w kosmosie? Kiedy została odkryta dziesiąta planeta? Kto odkrył wirusy? Kiedy odkryto terakotową armię? Kiedy został odnaleziony wrak Titanica? Kto wynalazł spaghetti? Kiedy został wynaleziony pierwszy rower? Jak powstał tramwaj? Dlaczego wynaleziono niewidzialny samolot? Kiedy uszyto pierwsze dżinsy? Kto wynalazł odkurzacz? Gdzie wymyślono szczoteczkę do zębów? Kto wymyślił zasady tenisa? Jak narodził się ołówek? Kto wpadł na pomysł internetu? Kto wynalazł coca-colę?

Jak widzicie pytania te są naprawdę różnorodne, a to co Wam przedstawiłam to tylko ich niewielka część. Z tej książki można dowiedzieć się całej masy przeróżnych rzeczy, faktów, ciekawostek... Z przyjemnością zagłębiałam się w tę lekturę i odrywałam rzeczy, o których jak dotąd w większości wcale nie miałam pojęcia :) 

W środku oprócz ciekawych pytań i jeszcze ciekawszych odpowiedzi znajdziemy również ilustracje. Na każdej stronie znajduje się jedno pytanie wraz z odpowiedzią, a do nich zawsze dołączone jest zdjęcie przedstawiające rzecz czy też osobę, o której akurat czytamy. Całość jest naprawdę ciekawa i cieszę się, że do naszej kolekcji trafiła kolejna książka, z której w przyszłości Nikodem skorzysta zapewne nie raz :)


3 komentarze:

 1. Dostałam, lata temu, w pierwszej klasie jako nagrodę książkę o wynalazkach i latami do niej wracałam - nadal ją posiadam ;)
  Takie książki tylko polecać - rozwijają wyobraźnię i ciekawość świata.

  OdpowiedzUsuń
 2. Strasznie lubię zaglądać na Twojego bloga:) Może po prostu nie godzę się z tym, że dorosłam? :) Tego typu książki są bardzo ciekawe - nauka przez zabawę, a to mówi samo za siebie :)
  Pozdrawiam cieplutko i zapraszam na mojego bloga uzupełnianego o książkowe vlogi:)

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie bardzo ciekawie się zapowiada:)

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)