20 lutego 2013

Spotkanie z duchem Mortusa. Siosty wampirki.


FRANZISKA GEHM

wydawnictwo: MAK Verlag
ilość stron: 176
format: 12,5x19,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 24,90 zł


No i nie wytrzymałam... wiem, pisałam o tej serii już dwa razy, ale stwierdziłam, że w tych dwóch recenzjach nie zawarłam wszystkiego co chciałabym Wam napisać i... postanowiłam  zrobić kolejne podejście. Dzięki temu jeszcze Was trochę pozachęcam i napisze kilka innych szczegółów, które poprzednio mi umknęły. Ale o tym za chwilkę. Najpierw skupmy się na tej - trzeciej z kolei książce z serii Siostry wampirki :)

Tym razem nasze dwie bliźniaczki mają bardzo ważne zadanie do wykonania. Bowiem pewnego razu odwiedza ich wujek prosto z Transylwanii wraz ze swoją żoną i synkiem. Oczywiście jest to typowa wampirza rodzina, której z całą pewnością nie udałoby Wam się przeoczyć przy bezpośrednim spotkaniu. Ich nietypowy wygląd i bardzo charakterystyczne zachowanie od razu mówi nam z kim mamy do czynienia...
A czym rodzinka Tepes zasłużyła sobie na tę niecodzienną i niezapowiedzianą wizytę? Już Wam piszę. Otóż okazuje się, że w ojczyźnie wampirów zapanowała bardzo groźna epidemia. Choroba, od której wampirze kły gniją i wypadają przez co niestety - wampiry umierają z głodu... Jest tylko jeden sposób by zapanować nad tą chorobą. Trzeba zdobyć roślinę, która rośnie na grobie potężnego łowcy wampirów. Niestety Wampiria drakonia jest szkodliwa zarówno dla ludzi jak i wampirów. Zatem zdobyć ją mogą tylko pół wampiry takie jak nasze dwie główne bohaterki. Zapowiada się ciekawie, prawda? I wierzcie mi, że tak właśnie jest. Ale resztę doczytajcie już sami.

Nie zamierzam po raz kolejny zachwalać Wam jak ta książka jest ciekawa i zabawna, bo to już na pewno wiecie. Zresztą co tu dużo mówić, przecież z treści lektury z pewnością sami potraficie to wywnioskować. Chciałabym jednak zwrócić Wam uwagę na co innego. Po pierwsze - książeczki te są naprawdę bardzo ładnie wydane. Każda z książeczek na twardą oprawę, a grube kartki nie są klejone lecz szyte. Uważam, że to dość istotne w literaturze dla dzieci i młodzieży, gdyż mamy pewność, że książeczka sprosta wszystkim wyzwaniom młodego czytelnika i posłuży im naprawdę długo. Nie ukrywam także, że bardzo lubię takie książki, bo podczas czytania mogę je swobodnie położyć przed sobą bez obawy, że za chwilkę moja lektura się zamknie a ja zgubię miejsce, w którym akurat czytałam. Szukanie odpowiedniej strony jest według mnie bardzo irytujące :P

A druga rzecz, o której bardzo chciałam wspomnieć jest fakt, że seria o siostrach wampirkach jest dość obszerna, zatem jej miłośnicy z pewnością się nie zawiodą. Na dzień dzisiejszy w tym "wampirzym" cyklu znajdziemy 9 tomów z czego jeden ciekawszy od drugiego... W moim przypadku apetyt rośnie w miarę czytania! Ale z tego co się dowiedziałam, kolekcja ta jeszcze się powiększy ;) Ja już mam za sobą 3 części i coś mi się zdaje, że na tym się nie skończy. Spokojnie, nie będę Was zadręczać recenzjami kolejnych tomów. Myślę, że już nie muszę. Jestem pewna, że napisałam już wystarczająco dużo. Wystarczająco by sięgnąć po tę fantastyczna serię ;) Polecam!

1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)