15 stycznia 2013

ZoOrigami


DIDIER BOURSIN

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 272
format: 21x19,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 24,99 zł


Już nie raz prezentowałam Wam tutaj książeczki z instrukcjami tworzenia origami i na pewno jeszcze nie raz to uczynię. Na przykład dzisiaj ;) Chciałabym przedstawić Wam bardzo obszerny, gotowy zestaw do składania.

W książce tej znajduje się aż 35 instrukcji do wykonania przeróżnych zwierzaków oraz maskotek z papieru. Spotkamy tutaj prawdziwe zoo! Jaszczurka, słoń, małpka, wieloryb, świnka, kaczka, koza, paw, ważka, motyl, piesek... Najchętniej wymieniłabym Wam wszystkie te zwierzaki, bo aż dziw bierze, że ze zwykłego papieru można wykonać takie cuda!

W książce tej znajdziemy 4 działy: Sawanny, pustynie i oceany... W gospodarstwie... Pierzaste, pokryte sierścią, z łuskami lub skrzydłami... Maskotki... Na samym początku zobaczymy kilka symboli oraz ich wytłumaczenie. Spotkamy je w dalszej części książki przy obrazkach i dzięki temu będziemy wiedzieli co one oznaczają i co należy w danej chwili zrobić. Dalej zaprezentowane zostało kilka podstawowych zgięć oraz baz. Następnie oczywiście instrukcje do wykonania tych wszystkich cudnych zwierzaków. Wszystko to przedstawione jest bardzo dokładnie i w zrozumiały sposób. Oprócz punktowanego opisu są tutaj również ilustracje pokazujące nam co powinniśmy robić krok po kroku. Wszystko tutaj jest bardzo przejrzyste i jasne, a dokładnie korzystając z instrukcji wykonanie takiego origami nie powinno być takie trudne na jakie wygląda :) 

Ale koniecznie muszę wspomnieć o czymś jeszcze! Znajdziemy tutaj również AŻ 112 kartek w przeróżne wzory. Wystarczy wybrać sobie zwierzaka, którego chcemy wykonać, potem wzorek, który nam do niego pasuje, wyrwać karteczkę i tworzyć. Ułatwieniem jest tutaj również to, że przy każdej kartce z wzorem, przeznaczonej do wykonywania origami, znajduje się również napis do którego zwierzaka najbardziej pasuje wybrany papier. I jeszcze jednym plusikiem jest to, że każda kartka przeznaczona do składania origami jest w jednej linii "dziurkowana" dzięki czemu w łatwy sposób, bez niszczenia jej możemy ją wyrwać :)

No cóż, Nikodem jest jeszcze trochę za mały na tworzenie takich dzieł, ale powiem szczerze, że ja z chęcią zabrałam się za wykonanie kilku :) I mimo, że Mały nie potrafi jeszcze sam złożyć tych zwierzaków to ma ogromną radochę z zabawy nimi. Także jeżeli Wy lub Wasze pociechy macie ochotę na trochę składania to polecam tę książeczkę. Dużo przykładów zwierząt i bardzo dużo kolorowych kartek do składania to zdecydowanie udane połączenie jeżeli chodzi o origami :)5 komentarzy:

  1. Uwielbiam origami, więc dlaczego nie porobić zwierzątek ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. och to trudna sztuka i tak bardzo się rozwinęła origami pamiętam z dzieciństwa :D fajnie że są od razu kartki to zawsze wygoda i pewność że zwierzaczek się uda

    OdpowiedzUsuń
  3. Pomysłowa i kreatywna książeczka. Chętnie bym do niej zajrzała:)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)