24 maja 2012

Moja kuchnia


ANNA PIOT

wydawnictwo: Jednosć
ilość stron: 96
format: 22x22,5 cm
rok wydania: 2009
cena: 29,40 zł


Zapewne każde dziecko lubi pomagać swoim rodzicom w obowiązkach domowych (przynajmniej do jakiegoś wieku :) Jednym z takich obowiązków jest oczywiście gotowanie, które może być bardzo ciekawe i przyjemne.

Dzisiaj przedstawiam Wam książkę kucharską dla dzieci. Wraz z nią i z pomocą rodziców gotowanie okaże się niezwykle proste :)

W środku znajdziemy 30 bardzo smacznych, ciekawych, a zarazem prostych przepisów z którymi z łatwością sobie poradzimy. Siedem rozdziałów, w każdym po kilka pysznie wyglądających dań. Aż chce się spróbować :)

Pierwszy rozdział to praktyka w kuchni - takie ciekawe wprowadzenie dziecka do "świata" kuchni, naczyń, urządzeń itp.
Kolejne sześć rozdziałów zawiera przepisy odpowiednio pogrupowane: Mamy święto!, Jemy palcami, Szaszłyki tarty ryby zawijane jak cukierki, Kluski ryż ziemniaki, Warzywa i owoce, Desery i słodkości.

Na samym końcu znajdziemy dwa quizy. Jeden dla dziecka, aby sprawdzić czy jest dobrym szefem kuchni, drugi dla rodziców, aby zobaczyć czy są gotowi, aby pozwolić dziecku gotować.

Przepisy w książeczce są w większości bardzo łatwe. Zresztą przy każdym z nich jest napisany stopień trudności, koszt, czas pieczenia, czas wykonania przepisu przez dziecko oraz przez rodzica. Wszystko jest naprawdę bardzo przejrzyste. Składniki oraz sposób wykonania są bardzo czytelne. Na dodatek przy każdym z przepisów znajdziemy ramkę ze wskazówkami co dziecko może wykonać samo.

Nikodem bardzo lubi pomagać mi w kuchni. Często zakłada swój fartuszek, a ja pozwalam wykonywać mu niektóre z zadań przy przygotowywaniu potrawy. Dlatego też jestem pewna, ze ta książka bardzo nam się przyda. Zarówno teraz kiedy synek ma cztery latka, ale i później kiedy będzie już wystarczająco duży, aby przygotowywać potrawy sam.

Jeśli macie w domu małego pomocnika lubiącego gotować to gorąco polecam tą ciekawą i jakże kolorową książkę :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)