25 maja 2012

Tajemniczy kapelusz i inne opowiadania


MARIUSZ NIEMYCKI

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 96
format: 16,5x24 cm
rok wydania: 2012
cena: 14,31 zł


Kolejna bardzo mądra książeczka z sympatycznym zwierzakiem w roli głównej. Tym rzem będzie to jeżyk Igiełka. Czyli bardzo pracowity krawiec, o bardzo dobrym serduszku.

W książce znajdziemy cztery mądre i krótkie opowiadania. 

W pierwszej nasz mały bohater pokazuje, że nie można przywłaszczać sobie czyichś rzeczy, że nie ładnie jest kłamać, a przede wszystkim to, że czasem potrzeba naprawie niewiele by uszczęśliwić druga osobę. 

Następne opowiadanie uświadamia nam, że nie tylko więzy krwi świadczą o przynależności do rodziny. Nie ważne kto dał nam życie, ważne jest to, kto nas kochał, troszczył się o nas, dbał itp. 

Kolejne opowiadanie ponownie porusza temat rodziny, a przede wszystkim troski dorosłych o maluchów. Czytając historie jeża i jego bratanka malec uświadamia sobie jak wiele jesteśmy w stanie poświecić dla swoich dzieci i ile wysiłku wkładamy troszcząc się o nie.

Ostatnie natomiast opowiadanie przestrzega nas przed pochopnym podejmowaniem decyzji oraz zbytnim ufaniu nieznajomym. Czasem warto dwa razy się zastanowić by potem nie żałować. Ważne jest także by nie ulegać presji otoczenia!

Jak sami widzicie bajeczki podejmują niezwykle trudne i ważne tematy. Najważniejsze jest jednak to, że każdy z nich jest opisany i wyjaśniony na bardzo prostym do zrozumienia dla każdego brzdąca przykładzie.

Opowiadania z Jeżykiem Igiełką są krótkie i ciekawe, a przy okazji mogą wiele nauczyć małego czytelnika bądź słuchacza. Mnie osobiście książeczka bardzo się podoba. Ciekawa i wartościowa treść oraz ładna i kolorowa szata graficzna tworzą piękną lekturę dla malutkich i nieco większych dzieciaczków. Myślę, że nie jeden rodzic również z ogromną przyjemnością sięgnie po tę książkę i z przyjemnością będzie do niej wracał. 

Dodam jeszcze, że książka ta jest także pięknie wydana. Gruba sztywna okładka kryje wewnątrz wszyty śliski, dobrej jakości papier. Naprawdę sama przyjemność.


My jesteśmy z tej książki bardzo zadowoleni. Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)