1 marca 2012

Ida i tajemnicze zagadki


BEATRICE MASSINI
 
wydawnictwo: Hachette
ilość stron: 96
format: 12,5x19,5 cm
rok wydania: 2012
data premiery -  5 marzec 2012r.
cena: 16,90 zł


Tym razem książka głównie dla dziewczynek. Jest to seria Ładna, sprytne i odważne, więc nic dziwnego, że do takich czytelniczek ją kieruje.


Tej bohaterka jest Ida. Bardzo mądra i bystra dziewczynka, której największą pasją jest rozwiązywanie zagadek. Oprócz tego Ida to bardzo odważna i wrażliwa dziewczynka. Największą niesprawiedliwością jest dla niej fakt, że rodzice w ogóle nie słuchają swoich dzieci. Bo w czasach, w których dorastała nasza bohaterka dzieci nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Rodzice decydowali nawet z kim mają założyć rodziny!Ida ze swoją zdolnością do rozwiązywania wszelkiego rodzaju zagadek szybko zdobyła wielka sławę. Jej rodzice chcieli wykorzystać talent córki, lecz dziewczynce nie spodobała się ich chciwość. Wyruszyła więc w świat by pomagać innym. A, że w owych czasach aż roiło się od złych i podstępnych potworów, dziewczynka miała pełne ręce roboty. Lecz jeśli chcecie poznać przygody tej małej mądrali - przeczytajcie książkę!Opowiadanie o Idze i jej wędrówce to ciekawa lektura dla dzieci. Książka jest napisana w bardzo ciekawy sposób. Tak jakby autor rozmawiał z nami i jednocześnie opowiadał nam przygody dziewczynki. W treści mamy okazje poznać kilka bardzo fajnych zagadek, wraz z odpowiedziami. Choć bardzo proste mogą zaskoczyć nie jednego czytelnika. Książeczka jest naprawdę ciekawa. Główna bohaterką jest mała mądra dziewczynka, ale w opowiadaniu natkniemy się również na niespotykane zjawiska i potwory. Znajdziemy wątek o przyjaźni i miłości. Książka zwróci nam uwagę na to, że warto słuchać swoich dzieci, bo często mają one bardzo dużo mądrych rzeczy do powiedzenia.


Dodam jeszcze, że czcionka w książce jest duża i czytelna. co stanowi duży plus dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem książek.

Za możliwość zrecenzowania tej książki serdecznie dziękuje wydawnictwu HACHETTE :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)