1 marca 2012

Kieliszek trucizny


PIRDOMENICO BACCALARIO
ALESSANDRO GATTI

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 172
format: 14,5x20,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 24,90 złI znów coś dla tych co lubią zagadki, tajemnicę i odrobinę dreszczyku na plecach. 

Kieliszek trucizny to powieść o mieszkańcach pewnej kamienicy i ich nietypowym hobby. Pani Jaśmina i jej syn Ludwik, Wiktor, Leon, pan Ferdynand oraz Nikola i Simon uwielbiają rozwiązywać zagadki. W tym celu założyli klub detektywów, a ich pierwszą sprawą jest rozwikłanie tajemnicy podwójnego morderstwa w okolicy. A wierzcie mi, że ta sprawa wcale nie jest łatwa. 

Jednak żaden szczegół nie umknie takiemu zespołowi. Klub detektywa skrupulatnie przestudiował każdy wątek sprawy i... rozwiązał tajemnicę! I przyznam szczerze, że nawet mnie zaskoczył rezultat tej sprawy.

Kieliszek trucizny to ciekawa książka dla młodzieży. Głównymi bohaterami jest rodzeństwo, które wraz z sąsiadami prowadzą śledztwo. Książka obfituje w wiele ciekawych i zaskakujących sytuacji. Zagadka w tej lekturze jest przedstawiona ciekawie i zawile. Autor krok po kroku odsłania nam po trochu poszczególne elementy, by na koniec wyjawić mordercę.

Mnie ta powieść bardzo się spodobała. Choć to książka dla młodzieży, przeczytałam ją za jednym podejściem. Akcja wciąga od samego początku i trudno się oderwać od tej lektury do ostatniej strony. Ci detektywi - amatorzy rewelacyjnie się bawią podczas tak trudnego zadania, a ich spostrzegawczość i talent do łączenia różnych wątków na pewno nie raz zaskoczy czytelnika.

To świetna lektura dla wszystkich tych, którzy lubią zagadki i tajemnice. Dla wszystkich, którzy nie lubią się nudzić przy książce. Którzy lubią szybką i zawiłą fabułę. To po prostu fajna lektura dla miłośników zagadek detektywistycznych . Mnie książka pochłonęła bez reszty i już nie mogę się doczekać, aż przeczytam kolejną jej część.

A dla wszystkich tych, którzy kochają zagadki i równie mocno polubią książkę o detektywach amatorach polecam gorąco stronę Na tropie sensacji. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawostek, zagadek oraz konkursów z atrakcyjnymi nagrodami :)

Książkę otrzymałam od wydawnictwa ZIELONA SOWA,  dziękuję :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)