29 listopada 2011

Wyprawa do kraju księcia Marginała

 
HENRYK BARDIJEWSKI

wydawnictwo: STENTOR
ilość stron: 96
format: 16,5x16,5 cm 
rok wydania: 2009
cena: 22,41 zł 


Kto z nas nie chciałby się przenieść do świata bajki i przeżyć jakieś ciekawe przygody? Założę się, że każdy z nas choć raz o tym  marzył...

W książce "Wyprawa do kraju księcia Marginała" to marzenie staje się rzeczywistością. A wszystko zaczyna się od tego, że jeden z nauczycieli zachorował, a w zastępstwie  klasą zaopiekował się woźny Mikołaj. A był to niezwykły człowiek. "Znał chyba wszystkie bajki świata (bajka to była jego specjalność) i kiedy miał dobry dzień, potrafił tak wszystkich zająć, że cała klasa zapominała, gdzie jest.". Tym razem woźny Mikołaj opowiedział dzieciom o Margalii, w której panuje książę Marginał z księżną Marginą i księżniczką Marginałką. 

Wkrótce do bajki trafiają niektórzy uczniowie wraz z woźnym i profesorem od geografii. To nie trudne, bo jak sam autor pisze - wyprawy do środka bajki, już się zdarzały.Czasem nawet trudno się zorientować, czy człowiek jest już w środku, czy jeszcze na zewnątrz.

Ta bajka jest naprawdę fajna, rozdziały są bardzo krótkie, a przygoda naszych bohaterów bardzo wciąga. Autor pisze w dość zabawny sposób, często stosuje grę słowną, która dla młodszego czytelnika mogłaby być trudna do zrozumienia. 

Myślę jednak, że tą książkę mogą czytać już dzieci od 8 roku życia, choć na okładce widnieje znaczek 10+. Nasze nieco nietypowe księstwo i jej mieszkańcy na pewno zainteresują czytelnika, a magia przenikania z realnego świata do bajki i z powrotem to naprawdę ciekawy temat. 

Podoba mi się także zakończenie, nieco zaskakujące. Dające do myślenia... 
Polecam :)

Za możliwość recenzowania tej książki serdecznie dziękuję wydawnictwu STENTOR :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)