9 kwietnia 2016

123 z Gąską / Kolory z Gąską / Wstawaj, Gąsko! / Dobranoc, Gąsko!


LAURA WALL

wydawnictwo: Galaktyka
ilość stron: 12
format: 16,5x16,5 cm
rok wydania: 2016
cena: 11,60 zł / 11,60 zł / 11,60 zł / 11,60 zł


Jakiś czas temu do naszego domu trafiła pewna nowa seria książeczek dla maluszków. Wystarczyło, że tylko raz na nie spojrzałyśmy i już wiedziałyśmy, że to coś co bez wątpienia spodoba się zarówno nam jak i naszym dzieciaczkom ;) Zresztą spójrzcie sami na te kolorowe okładki i ciekawe ilustracje i na te tytuły... U nas miłość od pierwszego wejrzenia :) 

Głównymi bohaterkami tych książeczek są mała dziewczynka o imieniu Zosia oraz jej przyjaciółka Gąska. W serii dostępne są cztery różne tytuły. "1,2,3 z Gąską", "Kolory z Gąską", "Wstawaj, Gąsko!", "Dobranoc, Gąsko!". Każda z nich ma w sobie zaledwie kilka zdań, a jednak u nas zyskały wielką aprobatę :)

Jak łatwo się domyślić "1,2,3 z Gąską" to nic innego tylko liczenie do dziesięciu. Na ilustracjach zamieszczone są scenki, a na nich po kilka rzeczy odpowiednio dopasowanych do tekstu. Na każdym obrazku jest także zapisana liczba, a jedyny tekst jaki tutaj znajdziemy to właśnie liczenie. Jedna gąska, dwie przyjaciółki, trzy wiadra, cztery kałuże, pięć kaczątek itd. 

"Kolory z Gąską" to kolejny łatwy do rozszyfrowania tytuł. Mamy tutaj dziesięć różnych kolorów, aby było ciekawiej na ilustracjach nie jest pokazany wyłącznie jeden przedmiot o danej barwie tylko jakaś scenka, Zarówno tło jak i coś na obrazku ma odpowiedni kolor. Jest oczywiście także podpis. Mamy tutaj na przykład żółty dziób, niebieskie buty, zielony samochód, czarna książka czy brązowy kucyk...

"Wstawaj, Gąsko!" jest już nieco inna. Tutaj Zuzia tłumaczy Gąsce co należy zrobić po przebudzeniu. Jaki czynności trzeba wykonać zanim rano wyjdzie się z domu. Najpierw śniadanko, potem mycie, czyszczenie ząbków, ubieranie, czesanie, zakładanie bucików i kurtki i dopiero można wychodzić :) Na każdej ze stron znajduje się krótkie zdanie.

"Dobranoc, Gąsko!" jest podobna do poprzedniej części tylko tutaj Zuzia uczy Gąskę tego co robi się wieczorem przed położeniem się do łóżeczka. Najpierw sprzątanie zabawek, potem kąpiel, mycie ząbków, zakładanie piżamki, potem do łóżka i słuchanie ulubionej bajeczki czytanej przez mamę :) Tutaj oprócz opisów czynności, które musi wykonać Zuzia i Gąska mamy także kilka wyrazów dźwiękonaśladowczych "Brzdęk! Buch! Stuk! Puk!", "Chlup! Chlap! Plusk!", "Szuru-buru! Szuru-buru!".

Jak widzicie takie niepozorne na pierwszy rzut oka książeczki mogą być naprawdę pomocne i pouczające. Tekstu jest tutaj bardzo malutko, za to w każdej z części z tej serii znajduje się coś co nauczy nasze dziecko czegoś nowego i ważnego. Nie tylko podstawowych kolorów czy liczenia do dziesięciu, ale także codziennych czynności. Może właśnie te książki pomogą naszym maluchom wdrożyć się w poranne lub wieczorne rytuały? Naszym zdaniem to naprawdę wspaniałe, pomysłowe książki, które zarówno bawią jak i uczą :)

Oprócz tego, że są bardzo pomysłowe i pomocne są także śliczne! Sztywne okładki z gąbką, bardzo poręczny, fajny format, sztywne strony, ciekawe, ładne, wyraziste ilustracje, bardzo nasycone, mocne kolory, duża czcionka. Całość daje nam naprawdę wspaniały efekt. Zarówno naszym dzieciaczkom jak i nam ogromnie się te książeczki podobają! Jeśli tylko macie w domu maluchy, które interesują się książeczkami to jesteśmy przekonane, że ta seria podbije także ich serduszka :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)