31 października 2015

Zwierzęta / Wzory i kolory / A kuku / Kształty


BYSTRE OCZKA

JOANNA HOMEL, IWONA JANOSZEK

wydawnictwo: Debit
ilość stron: 12
format: 16x16 cm
rok wydania: 2015
cena: 12,90 zł  / 12,90 zł / 12,90 zł / 12,90 zł

Dominik jest jeszcze malutki, ale powiem Wam, że już widzę u niego jakiś pociąg do książeczek ;) Nie wie jeszcze o co chodzi, nie umie przewracać stron, ale z wzrokiem u niego wszystko ok więc ogląda z zainteresowaniem obrazki. To nic, że tylko przez moment, bo potem próbuje zjeść książkę, ważne że choć przez chwilę się poprzygląda. Ma pół roczku, robi się coraz bardziej ciekawy tego wszystkiego co go otacza, z coraz większym zainteresowaniem chwyta po różnego rodzaju zabawki. Ma kilka swoich ulubionych i są wśród nich książeczki. Co prawda narazie kąpielowe, bo inne by po prostu zaślinił i obgryzł, ale jestem pewna, że niebawem bez obaw będzie można wręczyć mu też inne :) 

Te które dzisiaj Wam pokażę przeznaczone są już nawet dla maluszków trzymiesięcznych i oczywiście także dla tych nieco starszych. Mam dla Was cztery części z serii "Bystre oczka". Jak łatwo można się domyślić książeczki te powstały po to, aby już od maleńkości stymulować wzrok naszych dzieciaczków.

Każda z tych niewielkich książek zawiera w sobie tylko i wyłącznie ilustracje. Nie ma tutaj ani jednego słowa, a mimo to są one naprawdę ciekawe! Jak to możliwe? Oczywiście dzięki obrazkom, które zainteresują nawet malutkie dziecko. Obrazki te są bardzo kolorowe co zdecydowanie przyciąga wzrok dziecka. Są dosyć proste, nie mają żadnych niepotrzebnych szczegółów. Mają grube kontury dzięki są super widoczne. Posiadają też proste wzory takie jak linie, fale, kropki czy też kształty takie jak kwadraty, koła, trójkąty. Dzięki temu wszystkiemu nasz niemowlaczek nie będzie mógł oderwać od nich wzroku :)

"Zwierzęta" to książeczka, w której zobaczymy kotka, krówkę, owcę, pawia, sowę, jeża, rybę, motylka, biedronkę oraz pszczołę. Mimo, że są tutaj same zwierzęta o i tak znajdziemy tu mase innych rzeczy do oglądania przez malucha. Łaty krowy oraz jej żółty dzwoneczek, paw ze swoim kolorowym wzorzystym ogonem, czarno biały jeżyk z czerwonym, dorodnym jabłuszkiem na grzbiecie, czerwona biedronka w czarne kropki czy też żółta pszczoła w czarne linie. "Wzory i kolory" posiadają na jednej stronie jakiś wzór, na drugiej ilustrację z użyciem tego wzoru. Na przykład czarno białe pasy, a obok miś w krawacie w takie same linie, czerwone kropki na białym tle, a obok grzybek i identycznym kapeluszu itd.

"A kuku" przedstawia nam małe dziecko, które znajduje się w różnych miejscach i robi nam "a kuku". Wózek, samochód, wanna, statek, balon to tylko kilka z tych miejsc. Oczywiście tutaj także nie zabraknie kolorów i wzorów. "Kształty" po jednej stronie posiadają jakiś kształt na przykład kwadraty, koła, trójkąty, gwiazdki itd, a po drugiej ilustracje gdzie dane kształty możemy zobaczyć, na przykład skrzynka z zabawkami, piłka, bębenek czy grzechotka.

Wszystko jest naprawdę bardzo kolorowe, wszystkie ilustracje, które są taj zamieszczone są bardzo kontrastowe, są proste bez szczegółów, a mimo to zawierają w sobie wiele do odkrycia przez maluszka. Zarówno niemowlaki jak i odrobinę starsze dzieci znajdą tutaj coś dla siebie. Na początek oglądanie, obserwowanie, przyglądanie się, później poznawanie kolorów, kształtów, liczenie, opowiadanie co znajduje się na obrazkach itp. Z pewnością mamusie znajdą zastosowanie do kolejnych zabaw :) 

Książeczki te nie są ani duże, ani grube i to jest w nich idealne ponieważ są poręczne nawet dla maluszków. Dodatkowo są oczywiście leciutkie. Mają sztywne i śliskie kartki więc krótkotrwałe ślinienie ze strony oglądającego z pewnością im nie zaszkodzi. Całość prezentuje się ładnie i jest naprawdę fajna. Dominik ma 6 miesięcy i od jakiegoś czas przygląda się z ciekawością tym ilustracjom. Ja pokazuje, on parzy, śmieje się i próbuje zjeść :) Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)