5 stycznia 2015

Klasycy dzieciomwydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 280
format: 16,5x21,5 cm
rok wydania: 2014
cena:  49,90 zł  39,90 zł


Strasznie dawno nie było w naszym domu żadnej nowej książki z wierszami. I jest, w końcu kolejna piękna pozycja zasiliła Nikusiową biblioteczkę :) I to na dodatek jaka pozycja! Pełna wspaniałych klasycznych wierszy napisanych przez klasycznych autorów!

Co znajduje się w tej książce? Jesteście ciekawi? Z pewnością tak więc nie będę dłużej trzymała Was w niepewności ;) Oczywiście jak można się domyślić jest to naprawdę wspaniały i obszerny zbiór pięknych utworów dla dzieci. Różni autorzy tacy jak Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Józef Ignacy Kraszewski oraz Maria Konopnicka. A tytuły? Zarówno bardziej jak i te mniej znane więc jest naprawdę różnorodnie :) 

Nie jestem w stanie wymienić Wam ich wszystkich, ale postaram się wybrać choć kilka... "Przyjaciele", "Pani Twardowska", "Świteź", "Małpa w kąpieli", "Osiołkowi w żłoby dano", "Chory kotek", "Wilk i koźlę", "Dziad i baba", "Kwiat paproci", "Kukułeczka", "Zła zima", "Stefek Burczymucha", "O krasnoludkach i sierotce Marysi", "Jak to z lnem było"...

To naprawdę tylko niewielka część, bo jest ich tutaj ogrom! Naprawdę mnóstwo, nie liczyłam dokładnie, ale ponad sto na pewno ;) Niektóre z tych utworów są króciutkie, inne długie. Są tutaj zarówno wiersze jak i opowiadania... Koniecznie sami powinniście przekonać się co dokładnie w środku tej książki znaleźć  można ;)

Sztywne oprawa, śliskie strony, cudowne kolorowe ilustracje! A na dodatek taki wspaniały zbiór klasycznych wierszy i opowieści dla dzieci. Czegoż chcieć więcej :) ? My z Nikodemem jesteśmy bardzo zadowoleni. Choć na Nikusiowych półkach znajduje się już wiele książek z wierszami to każda kolejna jest równie uwielbiana jak poprzednie, każda czytana po kilka razy i z tą było oczywiście tak samo :) Jeśli więc chcecie, aby i Wasze dzieciaczki zapoznały się z twórczością takich wspaniałych klasyków to jak najbardziej polecam :)2 komentarze:

  1. Mojej Małej książeczki z wierszykami bardzo przypadły do gustu, a co za tym idzie, znam już większość wierszy na pamięć! jednak to macierzyństwo uczy baaardzo dużo ;)
    pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Każdemu maluszkowi taka książeczka przypadnie do gustu :)
    Dziękuję za odwiedziny mojego bloga oraz pozdrawiam ciepło :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)