4 stycznia 2015

Co robią żaby


OPOWIEM CI MAMO

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 28
format: 20x28 cm
rok wydania: 2014
cena:  39,90 zł  31,90 zł


Pamiętacie jak niedawno pokazywałam i opisywałam Wam książkę z serii "Opowiem ci mamo"? Wtedy był to tytuł "Co robią auta". Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam kolejną ciekawą książkę, tym razem o żabkach i innych zwierzakach mieszkających w stawie.

W środku zobaczymy obrazki z podwodnego oraz nadwodnego świata. Jak to w świecie żabek bywa będzie mnóstwo skrzeku, a potem małe kijanki , które z każdą kolejną stroną stają się coraz większe i coraz bardziej przypominają swoich żabich rodziców. jednak w stawie wiele się dzieje, mieszka tutaj bardzo dużo różnych zwierząt, które także znajdziemy na tych wszystkich szczegółowych ilustracjach :)

Przeczytamy nawet kilka ciekawych informacji o niektórych innych wodnych mieszkańcach. Na przykład o cierniku, sumie, kałużnicy, pijawkach, ośliczce, topiku, żółwiu błotnym i jeszcze kilku innych...

Dokładniejszych informacji natomiast dowiemy się o żabkach i innych podobnych do nich płazach. Przeczytamy na przykład o tym, że najbardziej rozpoznawalne są żaby zielone, ale istnieją także żaby brunatne, ropuchy, rzekotki, kumaki i grzebiuszki. Dalej jest też kilka słów o skrzeku, o małych kijankach, o tym jak rosną. A wszystko to dokładnie zaobserwujemy na stronach tej książki...

Bardzo fajnym dodatkiem jest gra planszowa znajdująca się w środku. Zadaniami są fajne ćwiczenia, które uczestnicy muszą wykonywać stając na odpowiednim polu. "Podskocz 4 razy jak żaba", "Stań jak czapla na lewej nodze", "Zanurkuj pod stół", "Złap prawą ręką lewe ucho i pokaż język" oraz wiele innych zabawnych poleceń. Dodatkowo znajdziemy tutaj także instrukcje jak wykonać żabkę origami. 

Jak widzicie wiele się tutaj dzieje. Choć wydawać by się mogło, że tekstu jest tutaj bardzo mało, bo na każdej ze stron znajdziemy tylko krótki, rymowany tekst to jednak gdzieniegdzie natrafimy tutaj także na ciekawe, pouczające opisy ;) Jest to zarówno fajna książka do oglądania, ale także do zabawy i nauki :)

Sztywne, grube kartki z pewnością przetrwają wiele przewracania dlatego książka ta idealnie nadaje się zarówno dla malucha jak i dla ciekawego starszaka. Mnóstwo zabawnych, bardzo szczegółowych ilustracji nie pozwoli naszym dzieciaczkom się nudzić. No i dodatkowo ciekawostki dotyczące żab i ich sąsiadów mieszkających w stawach - bardzo fajne i interesujące połączenie ;) My z Nikodemem ogromnie polubiliśmy tę serię i już nie możemy doczekać się kolejnych części. Także nie pozostaje mi nic innego jak Wam również serdecznie je polecić :)


3 komentarze:

 1. po krótkim kontakcie z "Co robią mrówki" stwierdziliśmy z J., że nam ta seria jakoś nie leży... niemniej blok rysunkowy "do pary" z samochodami, to już zupełnie inna historia!
  może jeszcze damy szansę żabom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy z Jankiem wszystkie części serii oprócz tej. I mam nadzieje, że to się szybko zmieni, bo synek jest książeczkami zachwycony :)
  www.krzywaprosta.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Któraś już recenzja tej książki, a wszystkie niezwykle zachęcające do zakupu ;-)

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)