29 grudnia 2014

Parauszek i przyjaciele. Najlepsze przygody z naszego lasuwydawnictwo: Papilon
ilość stron: 160
format: 24x19,5 cm
rok wydania: 2014
cena: 25,82 zł


Jeśli Wasze dzieci oglądają program Mini Mini to z pewnością doskonale znają już Parauszka i jego przyjaciół :) Nikodem co prawda nie ogląda już Mini Mini - niestety wyrosło mi dziecko. Twierdzi, że jest już za duży na takie bajeczki dla maluszków. No ale co poradzić... Parauszka więc nie znał, ale powiem Wam, że po wysłuchaniu opowieści z tej książki stwierdził, że z chęcią zobaczy także bajkę ;)

W książeczce tej znajdziemy osiem ciekawych historyjek, w której bohaterami są pluszakowe zwierzaki mieszkające w lesie. Jest Parauszek, są też jego przyjaciele czyli łoś Łopatek, sroka Madzia, zajączka Usia, miś Benek, bóbr Klepek oraz wilk Waldek i lis Fredek... 

Przygody jakie ich spotykają są przeróżne. Na przykład pewnego razu Parauszek zamarzył sobie, żeby zacząć latać i za wszelką cenę chciał się tego nauczyć. Najpierw skonstruował drewniane skrzydła, ale niestety nie zadziałały, potem przebiegły lis i wilk postanowili wzbogacić się na jego marzeniu i udawali, że chcą go nauczyć latania, na koniec nasz pluszowy przyjaciel postanowił skonstruować rakietę kosmiczną i polecieć w kosmos... Innym razem Parauszek postanowił wydać przedstawienie, jednak napotkał kilka kłopotów. Narrator miał straszną czkawkę, rycerz miał wielką tremę, a smok nie pamiętał swojej kwestii. Na szczęście przyjaciele przybyli mu z pomocą i dzięki wspólnym pomysłom udało im się pokonać wszystkie przeciwności i przedstawienie było wspaniałe...  Albo wtedy kiedy wszystkie zwierzaki wybrały się do lasu na biwak. Parauszek i Usia przez całą noc mieli pełnić wartę przy obozowej fladze, ale wredny lis Fredek i wilk Waldek postanowili uprzykrzyć zajączkom życie i udając potwora ukradli im flagę. Jednak znowu z pomocą przyjaciół wszystko wyszło na jaw i lis z wilkiem dostali nauczkę za takie brzydkie zachowanie...

Nie będę opowiadała Wam wszystkich historii, które znajdują się w tej książce, bo co to za radość z czytania kiedy będziecie wiedzieli już co się wydarzy ;) Ale jestem pewna, że nawet jeśli nie znacie tej grupki przyjaciół z bajki z tv to i tak ogromnie ich polubicie, bo jak tu nie lubić takiej grupki sympatycznych, pluszowych zwierzaków ;) ?

Wszystkie te historyjki mają jakiś mądry morał, wszystkie uczą nasze dzieciaki różnych ważnych wartości... Nie znajdziemy tutaj ani odrobiny przemocy, nawet wtedy kiedy lis i wilk uprzykrzają innym życie oni i tak nadal traktują ich przyjaźnie... Jest to zdecydowanie ogromnym plusem tej bajki :) Na dodatek przed rozpoczęciem każdego kolejnego opowiadania znajduje się krótka rymowanka idealnie opisująca daną historyjkę:

"Zaginął ci kalosz lub czekoladki?
Jest ktoś, kto lubi takie zagadki!
Leśny detektyw - szybko jest w stanie
rozwiązać każde trudne zadanie!"

"Hokus-pokus! Czary-mary!
Daruj wróżce dwa talary,
a przepowie ci w nagrodę
wynik meczu lub pogodę..."


Książeczka ta jest więc bardzo ciekawą, przydatną i pouczającą lekturą. Treść jest mądra i zrozumiała, a jednocześnie sporo się tutaj dzieje i nasi mali czytelnicy z pewnością się przy niej nie znudzą. Twarda okładka, śliskie strony, do tego duża, bardzo czytelna czcionka, zawsze na białym tle. No i mnóstwo kolorowych ilustracji! Naprawdę wspaniałe połączenie. Zdecydowanie polecam tę książeczkę i dla tych młodszych słuchaczy, którzy już chwilkę przy słuchaniu książeczki usiedzieć potrafią i dla tych starszych, którzy sami za czytanie się już zabiorą. Bez wątpienia wszyscy będą zadowoleni :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)