6 maja 2012

Moja Biblia


CHRISTINA GOODINGS, JAMIE SMITH

wydawnictwo: WAM
ilość stron: 40
format: 20,5x20,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 34 zł


Jakiś czas temu do naszego domu trafiła pierwsza dziecięca Biblia.
Nikodem jest już w takim wieku, że wszystko go interesuje, zadaje bardzo wiele pytań, chciałby wszystko wiedzieć, a co ważniejsze wszystko zrozumieć. Staram się mu tłumaczyć różne rzeczy rzeczy i sprawy, również te związane z Bogiem. Nie zawsze potrafię mu odpowiedzieć lub opowiedzieć coś w taki sposób, aby to zrozumiał. i tutaj bardzo przydaje nam się ta Biblia dla dzieci :)

W tej, którą Wam dziś przedstawiam znajdziemy kilka znanych Biblijnych opowieści, zapisanych w ogromnym skrócie. Dzięki temu dziecko dowie się między innymi jak Bóg stworzył świat, kim byli Adam i Ewa, dlaczego zostali wygnani z raju, dlaczego Bóg zesłał na świat potop, kim był Mojżesz, przeczytamy również o narodzinach Jezusa, jego nauczaniu, śmierci oraz zmartwychwstaniu. Oraz o wielu wielu innych Biblijnych opowieściach. Każda z nich napisana dosłownie w kilku zdaniach...

Mimo, że czytania nie ma tutaj wiele, dziecko i tak wszystko dobrze zrozumie. Strony w tej książeczce są sztywne, a na każdej z nich zobaczymy dwie kolorowe i naprawdę bardzo ładne ilustracje, które idealnie obrazują to co czytamy.

My jesteśmy z tej książeczki bardzo zadowoleni. Nikuś dzięki niej jeszcze bardziej zainteresował się Bogiem, dopytuje o różne szczegóły, a ja jeśli tylko potrafię, z chęcią odpowiadam na jego pytania :)

Ogromnie polecam tą śliczną książeczkę. na pierwszą Biblię nadaje się idealnie :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)