7 maja 2012

O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów


ELŻBIETA ZABRZYCKA

wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
ilośc stron: 104
format: 20x20 cm
rok wydania: 2008
cena: 22,40 zł


Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć kilka słów o książce, którą miałam okazję przeczytać wraz z moim synkiem. Jest to piękna opowieść o przyjaźni, o słabościach, o nauce wiary w siebie... Głównymi bohaterami są tutaj zwierzątka czyli to co z pewnością każde dziecko bardzo lubi :)

Zajączek Filip był najmniejszy i najsłabszy wśród swojego rodzeństwa. Bracia i siostra naśmiewali się z niego właśnie z tego powodu. Oni bawili się i ćwiczyli wspólnie, on siedział w samotności i obserwował otaczający go świat. Z czasem zaprzyjaźnił się on z małym łabędziem, a właściwie łabędzicom, ponieważ była to dziewczynka o imieniu Pusia. Ponieważ i ona była najsłabsza wśród swojego rodzeństwa, wspólnie postanowili ćwiczyć. I wiecie co? Te ich zabawy, wyścigi i ćwiczenia sprawiły, że zwierzaki stały się silne i szybkie :)

Pewnego razu Pusi groziło ogromne niebezpieczeństwo. Inne zwierzęta uciekły w popłochu, jednak Filip nie mógł zostawić swojej najlepszej przyjaciółki na pastwę złego lisa... Myślicie, że zające są strachliwe? Ja też tak dotychczas uważałam, ale Filip okazał się najodważniejszym ze wszystkich zwierząt. Chociaż sam umierał ze strachu, zrobił wszystko, aby sprowadzić pomoc dla swojej przyjaciółki. Sam naraził swoje życie, jednak to się w ogóle w tamtym momencie nie liczyło...

Ta książka zawiera w sobie wspaniałą, bardzo mądrą i pouczającą opowieść o ogromnej przyjaźni, o strachu, a zarazem odwadze, o zabawie, rodzinie i niebezpieczeństwu, o pokonywaniu własnych lęków, o wierze w siebie i swoje siły... Ogromnie mi się ta książeczka spodobała. Nie tylko ze względu na świetne opowiadanie, ale również ze względu na oryginalne ilustracje, a właściwie zdjęcia połączone z obrazkami. Daje to świetny i ciekawy efekt. Ładnie to wygląda i aż chce się ta książeczkę chwycić i przeglądnąć, nie sądzicie ;) ? Całość jest naprawdę godna polecenia. Ciekawa i mądra opowieść... Czego chcieć więcej :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)