8 maja 2012

Biblia


Opowiadania na każdy dzień

MARY JOSLIN


wydawnictwo: WAM
ilość stron: 384
format: 20x24,5 cm
rok wydania: 2009
cena: 47,20 zł


Jest już na naszej stronie całe mnóstwo różnych opowiadań, wierszyków, kart edukacyjnych, ćwiczeń, atlasów itp. Była też już jedna biblia. Dla maluszków. To trzeba też coś napisać, o jakiejś dla starszych dzieci :)

Dzięki uprzejmości wydawnictwa WAM miałam okazje zapoznać się z tą wielką księgą i jestem naprawdę pod dużym wrażeniem. Oprócz tego, że ów opowiadania są napisane w bardzo lekki i ciekawy sposób , to jeszcze przybliżają naszym dzieciaczkom przypowieści zarówno ze Starego jak i Nowego Testamentu. A ponieważ każde z opowiadań jest dość krótkie, i łączą się ze sobą w spólna całość, możemy czytać je pojedynczo lub po kilka na raz. Zatem biblia nadaje się zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci.

W naszym domu, choć moja córka jest jeszcze mała, ta biblia zrobiła prawdziwą furorę. Mała odkąd uczęszcza na lekcje religii w przedszkolu, bardzo chętnie słucha przypowieści biblijnych. Wszystko co związane jest z religią chrześcijańską i Bogiem jest dla niej wyjątkowo interesujące. Te opowiadania bardzo ułatwiły nam tę sytuacje. Teraz w każdej chwili możemy sięgnąć po tę książkę by przeczytać kolejna fascynująca historie. Alicja zaspokaja w ten sposób swoją ciekawość, a my mamy możliwość zapoznania jej z religią i przy okazji nauczenia jej czegoś.

Ale jest to książka, która jednocześnie będzie nam służyć przez wiele lat. Starsze dzieci również z przyjemnością po nią sięgną i znajdą mnóstwo interesujących je rzeczy. 

Koniecznie muszę dodać, że ta Biblia jest przepięknie wręcz wydana. Gruba sztywna okładka zachęca po sięgnięcie po tę lekturę, a wewnątrz papier bardzo dobrej jakości zdobiony jest licznymi przepięknymi ilustracjami. Szata graficzna na pewno zachwyci każdego czytelnika, a do tego treść sprawi, że książka z całą pewnością zajmie honorowe miejsce w niejednej biblioteczce małego czytelnika. 

Ta biblia przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Przepiękne wnętrze i niezwykle wartościowa treść sprawia, że naprawdę często po nią sięgamy. Moja córka jest teraz na etapie ogromnej fascynacji religią, ale sądzę, że jak ten etap mini, to ta pozycja nadal będzie dla dla nas czymś niezwykle ważnym.

Zachęcam gorąco do tej lektury. Może nie teraz , może w przyszłości, ale na pewno nasz maluch po nią sięgnie.


Biblia, opowiadania na każdy dzień to piękna mądra i wartościowa książeczka która powinna znaleźć się w każdym chrześcijańskim domu. Może również być cudownym prezentem dla dziecka na komunię świętą. POLECAM!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)