22 kwietnia 2012

Rodzinny Atlas Przyrody


wydawnictwo: Wydawnictwo RM
ilość stron: 192
format: 13x19 cm
rok wydania: 2008
cena: 29,90 zł


Wreszcie wiosna. Czas na spacery i podziwianie budzącej się przyrody ze snu. U nas ten czasy wykorzystujemy w maksymalnym stopniu na długie spacery, wycieczki rowerowe itp. To ulubione zajęcia całej naszej rodzinki.

Jest to też fantastyczny moment, by pokazać naszemu dziecku otaczający nas świat. Każdy maluch jest niezwykle ciekawy świata i wszystko wokół wzbudza jego zainteresowanie. Chce znać nazwy roślinek, wiedzieć co mieszka pod kamieniami lub jaki ptaszek właśnie przefrunął mu nad głową. Maluchy zadają całe mnóstwo pytań a my nie zawsze potrafimy zaspokoić ich ciekawość.

Warto więc sięgnąć po odpowiednią lekturę, dzięki której będziemy w stanie przybliżyć nieco naszym dzieciaczkom to co dzieje się wokół nas. Rewelacyjna zatem pozycja w naszej domowej biblioteczce będzie ten oto przewodnik. Powiem szczerze, że przeczytałam go od początku do końca i jestem naprawdę zadowolona. Jak na niewielkie gabaryty tej książki, posiada ona mnóstwo interesujących rzeczy. Wiadomości dotyczące stworzeń i roślin, które spotykamy na co dzień. A wszystko to opisane jest w bardzo ciekawy sposób. Tu dowiemy się jak rozpoznawać poszczególne rodzaje zwierząt i roślin, poznamy charakterystyczne cechy wielu mieszkańców lasów, łąk i jezior. Dowiemy się jakie zwierzęta mieszkają w górach a jakie nad morzem, które rośliny rosną na wydmach, a które na skałach.

Każdy rozdział rozwiewa nasze wątpliwości i odpowiada na wiele nurtujących nas pytań. Czytając o zwierzętach dowiadujemy się jakie maja charakterystyczne cechy, gdzie występują, co jedzą itp. Czytając o roślinach poznajemy miejsce ich występowania oraz elementy charakterystyczne, dzięki którym bez kłopotu rozpoznamy je podczas wyprawy.

Ta książka choć niewielka zawiera tak wiele informacji, że aż trudno w to uwierzyć. To pewnego rodzaju encyklopedii przyrody w pigułce. Dzięki jej niewielkim gabarytom, możemy zabrać ją dosłownie wszędzie, a szeroka gama informacji w niej zawartych sprawi, że poznawanie otaczającej nas przyrody będzie jeszcze ciekawsze niż dotychczas. Dodam jeszcze, że książka ta jest również bardzo bogato ilustrowana, dzięki czemu możemy porównać napotkana na swej drodze roślinkę czy zwierzątko, z tą opisaną w książce.


Nam ten album bardzo się podoba. Wielokrotnie już Z niej skorzystaliśmy i pewnie jeszcze nie raz skorzystamy.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od WYDAWNICTWA RM, dziękuję :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)