21 kwietnia 2012

Gdy stajesz się tatą


MIKAEL MICUCCI

wydawnictwo: Hachette
ilość stron: 176
format: 15x21 cm
rok wydania: 2012
data premiery10 kwiecień 2012
cena: 29,90 zł


Gdy w związku pojawia się nadzieja na kolejnego członka rodziny wszystko nagle przestaje się liczyć. Okres ciąży jest bowiem czasem wielkich zmian i planów na przyszłość. Każdy domownik przeżywa te 9 miesięcy na swój własny sposób. Publikacji, które wspierają przyszłe mamy jest w księgarniach całe mnóstwo. Wydawnictwa prześcigają się, by ich książka była ciekawsza, bardziej szczegółowa itp. Kobiety mają więc możliwość wybrania odpowiedniej lektury, która wspierała by je podczas oczekiwania na maleństwo. Znajdą w nich szereg porad dotyczących zmian zachodzących w ich organiźmie, stanu emocjonalnego na poszczególnych etapach ciąży oraz reakcji otoczenia. Ale czy na podobne wsparcie mogą liczyć również przyszli ojcowie? Dotąd myślałam, że nie. Tak naprawdę nigdy nie zdawałam sobie sprawy z tego, że mężczyźni również mogą odczuwać stany niepewności i lęku przed tym nowym wyzwaniem.

Kilka dni temu w moje ręce wpadła książka pt. Gdy stajesz się tatą. Byłam bardzo ciekawa co też znajduje się w środku, więc z wielkim zainteresowaniem zagłębiłam się w jej treść. I przyznam, że książka bardzo mnie zainteresowała. Bowiem porusza ona bardzo ciekawe tematy dotyczące emocji jakie targają mężczyzną, gdy jego partnerka spodziewa się dziecka.

Począwszy od momentu, w którym dowiaduje się, że stanie się tatą poprzez wszelkiego rodzaju wątpliwości, gdy jego otoczenie nie okazuje entuzjazmu, gdy przychodzi strach związany z jego obecną rolą w związku, poczucie odrzucenia i samotności. Okazuje się, że jeszcze przed pojawianiem się bobasa na świecie, panowie potrafią być zazdrośni i obawiają się, że nie będą potrafili pogodzić ze sobą sytuacji bycia troskliwym i dobrym rodzicem nie ujmując jednocześnie niczego ze swojej męskości. Pojawiają się wątpliwości w kwestii finansowej, podziału obowiązków itp. Książka porusza także tematy dotyczące życia seksualnego w czasie ciąży, a także w prosty sposób przybliża mężczyźnie wszystkie etapy ciąży oraz zagadnień z tym związanych. 

Oprócz tego w tym poradniku przeczytamy również o porodzie, o pobycie partnerki w szpitalu a nawet o pielęgnacji niemowlęcia w pierwszych miesiącach jego życia. Widzicie zatem, że ten niewielki poradnik to źródło niezbędnej wiedzy przyszłego tatusia. Szeroki wachlarz poruszanych w nim zagadnień sprawia, że mężczyzna poczuje się pewniej i lepiej zrozumie nas, kobiety, a także zmiany zachodzące w naszym organizmie, naszym związku i naszym życiu.

Dzięki tej książce nasz partner bez trudu poradzi sobie ze swoimi emocjami i wszelkimi wątpliwościami. A dla nas na pewno stanie się ogromnym wsparciem. Uważam, że to bardzo wartościowa pozycja i gorąco ją polecam.

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HACHETTE, dziękuję :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)