20 stycznia 2017

Wielkie zabawy. Zwierzętawydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 64
format: 31,5x23,5 cm
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ


Nikodem ostatnio mnóstwo czasu spędził w domu chory, miał tyle wolnego od szkoły, że powstały mu praktycznie drugie mini wakacje! Jednak chory, czy ie chory nie ma próżnowania. Oprócz nadrabiania zaległości szkolnych często chwytał także po różnego rodzaju pomoce takie jak na przykład blok, który chciałabym Wam dzisiaj zaprezentować :) 

Wewnątrz znajdziemy różne zadania do wykonania przez dziecko. Jednak nie jest to taka książka gdzie znajdują się wszelkie możliwe zadania, gdzie jest taki misz masz. Tutaj wygląda to nieco inaczej ponieważ polecenia często się powtarzają choć oczywiście ilustracje są za każdym razem inne ;)

Mamy tutaj wyszukiwanie różnych elementów na ilustracjach, kolorowanie obrazków zarówno zwykłych jak i pixelowych, łączenie kropek oraz dokańczanie obrazków i tworzenie różnych wzorów. I to praktycznie wszystko. Zważywszy na to, że zadań mamy tutaj 30 to sporo razy się powtarzają. Ale nie jest to minusem, moim zdaniem nie jest tutaj przez to wcale nudno ponieważ mimo, że treść polecenia jest taka sama to jednak obrazek zawsze jest inny. Dziecko z pewnością się nie wynudzi :) 

W serii "Wielkie zabawy" znajdują się jeszcze dwa inne tytuły. Ja chwyciłam po zwierzęta, ponieważ mój starszak uwielbia wszystko co ze zwierzakami związane. Oczywiście był to strzał w dziesiątkę ;) W książce tej znajdują się bowiem zarówno zwierzęta afrykańskie, jak i te z naszych polskich gospodarstw, są też owady, zwierzęta wodne, takie co żyją w lesie, a także te, które żyją w zoo. Wszystko jest poprzeplatane więc nie ma żadnego konkretnego podziału.

Powiem Wam, że blok ten jakiegoś wielkiego szału u nas w domu nie wywołał. Nikodem ma już 8 lat więc może po prostu jest już na niego za duży? Tutaj jest naprawdę sporo kolorowania za czym on jakoś specjalnie nie przepada, a odszukiwanie elementów na ilustracjach jest już dla niego zbyt proste. dlatego zdecydowanie polecam tą pozycję dla młodszych dzieci. Na tylej okładce zaznaczony jest wiek 6+, ale sądzę, że i młodsze dzieci z łatwością poradzą sobie z zadaniami. Może tylko kolorować będą wtedy w ratach, bo mniejsze rączki z pewnością szybciej się zmęczą ;)

Blok ten jest dosyć spory więc ilustracje do kolorowania, które znajdują się wewnątrz także do najmniejszych nie należą. Kładzie się go poziomo i otwiera do góry. Niestety ma on to czego ja osobiście nie lubię w książkach z zadaniami czyli samo zamykające się strony. Niby nic strasznego wystarczy czymś przycisnąć i już nic się nie będzie zamykało, a jakoś zawsze mnie to irytuje. Mam tak już od dzieciństwa ;)

Na zakończenie mogę jedynie dodać, że kartki są dosyć grube więc spokojnie w ruch mogą pójść pisaki, z pewnością nic nie przebije. Ilustracje są bardzo fajne, ładne, zabawne i kolorowe. Oczywiście poza tymi, które należy samemu pokolorować ;) Niektóre mają sporo szczegółów inne mniej, ale kolorowania i tak jest tutaj dużo. No i wspomnieć muszę jeszcze o czymś co ma u mnie dużego plusa czyli sztywna tekturowa podkładka zamieszczona na samym końcu. Dzięki temu wypełnianie tego bloku może odbywać się w różnych miejscach nie koniecznie na stole czy biurku,. Wiadomo, że nie zawsze w chwilach nagłej weny twórczej takowe ma się pod ręką ;)


1 komentarz:

  1. Pozycja niby ciekawa ale podejrzewam że moja 8 latka mimo że uwielbia zwierzęta to też by średnie chęci do uzupełniania jej miała ;-)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)