17 lipca 2016

O tym, jak w Szepczącym Lesie zgubiły się trzy małe smoki


MARCIN MORTKA

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 88
format: 19,5x24 cm
rok wydania: 2016
cena: 26,90 zł

Kolejna wspaniała nowość zawitała na półce mojego dziecka. Kolekcja książek o Tappim i jego przyjaciołach rośnie w oczach :) Cieszy mnie to ogromnie, bo to naprawdę wspaniały cykl, w którym jesteśmy zakochani po uszy! Każda kolejna książka cieszy nas jeszcze bardziej.

Z pewnością już zauważyliście jak uwielbiam Tappiego, moje dziecko zresztą podziela moje zdanie co do niego ;) Ale opowiadania o nim są naprawdę ciekawe więc kompletnie nie ma się czemu dziwić, że tak za nimi szalejemy. Tym bardziej, że są tak jakby trzy różne serie. Bohaterowie zawsze są Ci sami, jednak zawartość książek jest przedstawiona w każdej nieco inaczej. Nie ma szans na nudę przy takiej różnorodności ;)

Mamy na przykład grube książki z rozdziałami gdzie opowiadanie jest jedno, mamy cieńsze książki gdzie każdy rozdział to inna krótka historyjka o Tappim i przyjaciołach no i mamy takie książki jaką dzisiaj chciałabym Wam pokazać. Jest to mianowicie książka, w której mały czytelnik sam decyduje co będziemy dalej czytać czyli jaki kolejny ruch zrobią nasi bohaterowie,


Tym razem w naszą przygodę wplątały się trzy małe smoki, jest także zła czarownica, która za wszelką cenę chce je złapać, aby zająć pierwsze miejsce w konkursie na łowcę smoków. Tappi jest zawsze pomocny i nie pozwoli, aby komukolwiek działa się krzywda więc wraz ze swoim przyjacielem Chichotkiem rusza na pomoc smokom. Jednak wiedźma wcale nie ma zamiaru łatwo się poddać...

Ciężko byłoby mi teraz napisać Wam jak to wszystko się potoczy ponieważ to zależy już od nas. Na końcu każdego rozdziału (które swoją drogą są bardzo króciutkie) znajdują się dwie lub trzy opcje do wyboru. Na przykład "Jeśli chcesz, by Tappi spróbował porozmawiać z wiedźmą, poszukaj strony 46", "Jeśli wolisz, by Tappu rzucił się do ucieczki, wybierz stronę 48" lub "Jeśli chcesz, by przyjaciele udali się do Bollego, wybierz stronę 10", "Jeśli chcesz, by poszli do Pasibrzucha, poszukaj strony 12".

Tak to mniej więcej wygląda. Dzięki temu książkę tą można czytać wiele razy i za każdym razem Tappi będzie miał zupełnie inne przygody :) To naprawdę pomysłowa sprawa, nie sądzicie? To taka książka do wielokrotnego czytania i przy tym wiadomo, że nasze dziecko z pewnością nie będzie się przy niej nudziło, tym bardziej, że samo będzie decydować o tym co dalej zrobią bohaterowie :)

Na zakończenie pozostaje mi jedynie napisać Wam, że książka ta jest nie tylko pomysłowa, ale także ciekawa, wiele się w niej dzieje, nie ma czasu na nudę podczas jej czytania. Jest także bardzo ładna, jak zresztą wszystkie książki o przesympatycznym wikingu Tappim i jego przyjaciołach. Sztywna okładka, śliskie strony, tekstu do czytania sporo, ale czyta się ją naprawdę szybko. Oczywiście są także kolorowe, śliczne ilustracje. Całość jest jak najbardziej godna polecenia, nie tylko ta książka, ale każda o Tappim z dotychczas wydanych przez wydawnictwo Zielona Sowa :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)