18 marca 2016

Moja złota rybka zombie. Część 1


MO O'HARA

wydawnictwo: Literackie
ilość stron: 188
format: 12,5x19,5 cm
rok wydania: 2016
cena:  24,90 zł  21,17 zł

Dzisiaj przygotujcie się na hipnotyzującą opowieść o szalonym naukowcu, złotej rybce i chłopakach, którzy próbują ją ocalić. Będzie dużo śmiechu, trochę strachu i całkowite poddanie hipnozie. Nie ma szans, aby czytelnik oderwał się od tej książki, już rybka o to zadba ;)

Tymek ma starszego brata, który oszalał! Tytus (brat Tymka) dostał w prezencie zestaw małego chemika, przyniósł do domu złotą rybkę i chce przeprowadzać na niej eksperymenty. Jego młodszy brat za nic nie może do tego dopuścić! Zwołuje pomoc w postaci swojego najlepszego kolegi o imieniu Ravi, który jest jednocześnie jego najbliższym sąsiadem i wspólnie próbują wybawić rybkę z opresji. Jednak już jest za późno. Szalony brat naukowiec wlał do akwarium jakąś dziwną trującą substancje, aby sprawdzić co się stanie z rybą. Łatwo się domyślić co się z nią stało... Ale Tymek bardzo polubił Frankie więc postanowił ją ratować. Podłączył ją pod prąd z baterii i... Odżyła! Choć od tamtej pory nie jest już ani odrobinę zwyczajną rybką.

Zmienił się jej wygląd, jej spojrzenie jest naprawdę bardzo dziwne, czasami oczy jej świecą na zielono i stała się niezwykle inteligentna, sprytna, pomysłowa i potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Powiedzcie sami, widzieliście kiedyś rybkę zamkniętą w worku foliowym z wodą, która potrafi sama się przemieszczać? Wyskakiwać przez okno? Jechać na deskorolce? Dokopać szalonemu naukowcowi? A nawet stać się ochroniarzem? Nie? No to właśnie macie okazję poznać ;) Frankie jest zdecydowanie bardzo niezwykłą rybką.


Przygody, które spotkały Tymona, Raviego i Frankie są naprawdę szalone. To co opisałam Wam powyżej to tak naprawdę dopiero początek. Książka podzielona jest na dwa główne działy. Jeden z nich opisuje przygody w domu, drugi przygody w szkole ponieważ Tymon postanowił zabrać swoją rybkę ze sobą do szkoły. Nie spodziewał się jednak, że będzie to tak niebezpieczne! I nie chodzi tutaj o bezpieczeństwo rybki...

Książka ta zaciekawiła mnie od samego początku, odkąd tylko zobaczyłam jej zapowiedź na stronie wydawnictwa. Przyznajcie, okładka jest naprawdę przyciągająca, prawda? Mnie złapała na swój wygląd, ale tekst także jest świetny. Nie żałuję, bo to naprawdę zabawna, fajna, bardzo wciągająca opowieść. Dzieje się tutaj mnóstwo rzeczy, zapewniam Was, że nie ma szans na nudę. I chociaż jest ona przeznaczona dla młodych czytelników to jestem przekonana, że i Wy podczas czytania także niejednokrotnie się uśmiechniecie :)

Okładka jest miękka, a książka jest klejona, ale w niczym to nie przeszkadza, moim zdaniem to nawet dobrze. Zajmuje mniej miejsca, jest poręczna, ma wystarczająco dużą czcionkę, podział na rozdziały i czyta się ją ekspresowo! Super zabawa, ciekawa opowieść. Nie wynudzicie się :) A dla miłośników takich zabawnych klimatów i rybki Frankie mam super wiadomość! W przygotowaniu kolejne części :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)