9 października 2015

Peep inside night time / Peep inside animals homes / Peep inside garden


PEEP INSIDE

wydawnictwo: Usborne Publishing
ilość stron: 14
format: 16,5x19,5 cm
rok wydania: 2015
cena: 37,70 zł

Jakiś czas temu polecałam Wam bardzo fajną książeczkę do nauki języka angielskiego dla naszych najmłodszych czytelników. Wspominałam wtedy także, że lektura ta pochodzi z serii, która mnie zauroczyła i marzyłam, by poznać kolejne jej części. No i stało się! Na półeczce moich dziewczyn stanęły trzy inne książki z serii "Peep inside". Równie piękne i równie ciekawe co ta pierwsza, o której już Wam pisałam. Pamiętacie ją może? Jeśli nie, zapraszam tutaj: "Peep inside the ZOO". A tym razem mogę się Wam pochwalić takimi tytułami: "Peep inside night time", "Peep inside animals homes" oraz "Peep inside the garden". O czym są te książki? Już Wam wszystko piszę.

Pierwsza z nich, jak się pewnie już domyślacie opowiada o tym co dzieje się na świecie, gdy słońce położy się już spać, a na niebie rozbłysną miliony gwiazd. Czy wtedy wszyscy także śpią? A może nocą także dzieją się różne ciekawe rzeczy o czym nasze śpiące brzące nie mają pojęcia? Tu właśnie znajdziemy odpowiedzi na te pytania. Zobaczymy, że niektórzy ludzie pracują nocą, byśmy my rano mieli na przykład świeżutki chlebek na śniadanie. Są także zwierzęta, które szczególnie aktywne są właśnie dopiero wtedy, gdy zapada zmrok. Co robią? O tym także tu przeczytacie :)

Drugi tytuł pokazuje nam różnego rodzaju zwierzątka i ich przeróżne, czasem dość nietypowe domki. Na kartach tejże lektury zobaczymy stodołę a w niej koniki, kurnik z kurczakami, staw i małe żabki, drzewka pełne gniazd, norki króliczków, ul pełen pszczółek, kopiec mrówek i wiele, wiele więcej... Są tu zwierzątka domowe i dzikie. Lądowe i morskie. A każde z nich zaprosi nas do siebie i pokaże jak mieszka. Jesteście tego ciekawi? To koniecznie chwyćcie po tę lekturę!

Ostatnia książeczka zabierze nas w niezwykłe, bardzo magiczne miejsce. Jest nim ogród, w którym znajdziemy nie tylko całą masę przepięknych i cudownie pachnących roślin. W każdym jego zakątku spotkamy także przeróżne zwierzątka. Niektóre z nich są bardzo maleńkie, jak chociażby biedronka, pajączek czy gąsienica. Inne są już ciut większe, jak motyl czy chociażby zielona żabka. Ale każde pełni w tym pięknym miejscu jakąś rolę :) Jednak ogród to nie tylko zapach i kolory. To nie tylko rośliny i zwierzęta. To także ludzie, którzy o niego dbają, przedmioty, które służą do tego by o niego dbać. Zresztą, co ja Wam tu będę opowiadać. O tym wszystkim przeczytacie w tej książce!

Nie ukrywam, że seria "Peep inside" mnie zauroczyła. Nie przypuszczałam nawet, że tak bardzo polubię książeczki dla dzieci. Tym bardziej, że przeczytanie ich sprawia mi jednak odrobinę trudności. To przecież nie jakieś tam zwykłe opowiadanie, które chwytam ot tak i zaczynam czytać moim dziewczynkom. To lektura, której treść poznaję mozolnie i w wielkim skupieniu jak dziecko, które dopiero rozpoczyna przygodę z literaturą. Niektóre z słów widniejące w treści znam, ale i tak, by zrozumieć całość nie rozstaję się ze słownikiem. Mimo to uważam, że te książki są wspaniałe. Bez dwóch zdań.

Przede wszystkim ta trudna dla mnie treść wcale nie jest taka straszna jakby się wydawało. Bowiem wewnątrz tej książki nie ma znów tak bardzo dużo tekstu. Kilkanaście, może kilkadziesiąt krótkich zdań. Kilka pytań i odpowiedzi. Nic nadzwyczajnego. A dla dziecka, które właśnie uczy się tego języka to wspaniała lekcja. Maluch ćwiczy znane mu już słownictwo, poznaje nowe słówka, czyta pełne zdania, stara się odpowiedzieć na zadane mu pytania. A jak nie umie? Zerka do okienka szukając odpowiedzi! Proste prawda? I jakie pomysłowe!

Zachwycona jestem również szatą graficzną tej serii. Wesołe, ale niezbyt krzykliwe kolory. Ładne rysunki, ciekawe postacie. Do tych książek aż chce się zaglądać. Te wszystkie zakamarki, poukrywane fragmenty, tajemnice sprawiają, że każdego brzdąca aż trudno od nich oderwać. Który maluch nie lubi zaglądać w różne zakamarki, które nie stara się odkrywać świata na swój własny sposób? A ta lektura właśnie do tego zachęca. By szperać, szukać, kombinować. By samemu poznawać otaczający nas świat.

Na koniec dodam jeszcze, że twórcy tejże serii musieli być niezwykle pomysłowymi ludźmi. Sama nie zrobiłabym tego lepiej i nie ukrywam, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Te książeczki są po prosu rewelacyjne!. Nie wierzycie? To przekonajcie się sami! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)