18 maja 2015

Bezpieczni na drodze


Wiele ważnych informacji

wydawnictwo: Debit
ilość stron: 56
format: 20x24 cm
rok wydania: 2015
cena:  18,90 zł  17,90 zł

Nikodem od września wybiera się do pierwszej klasy. Co prawda na początku, a pewnie i przez cały pierwszy rok to ja będę go do tej szkoły odprowadzała, ale przyjdzie taki czas, że zacznie do niech chodzić sam, a wtedy znajomość przepisów ruchu drogowego jak najbardziej mu się przydadzą. O tym właśnie jest ta książka. Nasze dziecko dowie się wielu ważnych informacji na temat poruszania się nie tylko na ulicy, ale także na chodniku, jadąc rowerem, przechodząc przez przejście itd.

Wraz z Kacprem i jego siostrą Mają wyruszymy w podróż po mieście. Zabiorą nas ze sobą na spacer do swojej szkoły. Po drodze zobaczymy co dzieje się na chodniku, jakie niebezpieczeństwa mogą nas tam spotkać, jak należy przechodzić przez światła, jak przechodzi się przez przejście bez świateł, jak poradzić sobie kiedy w pobliżu nie ma ani przejścia, ani świateł, a jednak musimy dostać się na drugą stronę... 

Dalej znajdziemy kilka informacji o rowerach, o tym jak przygotować rower do jazdy, o tym jak prawidłowo powinien być założony kask, jakie buty najlepiej nadają się do jazdy na rowerze... Dalej przeczytamy o jeździe autobusem, jeździe tramwajem oraz samochodem. Jest także kilka informacji o znakach drogowych. Na koniec znajdziemy garstkę rad dla rodziców...

Oczywiście nie opisałam tutaj dokładnie wszystkiego, bo byłoby tego zbyt wiele ;) Ale powiem Wam, że moim zdaniem książka ta w naprawdę fajny i ciekawy sposób nauczy nasze dziecko tego jak należy poruszać się na chodniku, na jezdni, podczas jazdy rowerem czy też w różnych pojazdach... Dla nas dorosłych to wszystko jest takie oczywiste, że możemy nie pamiętać o tym, że dzieci niektórych z tych rzeczy nie widzą, że jak dotąd nie miały okazji, aby się o tym dowiedzieć. 

Więc lektura tej książki jest jak najbardziej wskazana nie tylko dla dzieciaków, które dopiero zaczną same "wyruszać w świat", ale i dla tych, które już to robią. W końcu nie zaszkodzi im jeśli dowiedzą się czegoś o bezpieczeństwie na ulicy ;)

Jednak nie jest to tylko i wyłącznie książka zawierająca same informacje. Wszystko jest zapisane w ciekawy sposób, narrator zagaduje czytelnika, zadaje mu różne pytania i dzięki temu nasze dziecko musi czasem chwile pomyśleć, zastanowić się nad odpowiedzią. Jest to także fajny sprawdzian wiedzy. Na niektórych ilustracjach wiele się dzieje, wtedy mały czytelnik proszony jest o policzenie czy odnalezienie czegoś. To taka dodatkowa atrakcja, dzięki temu z pewnością nie będzie nudzić się podczas czytania.

Książka ta ma sztywną okładkę i śliskie strony, ilustracje są bardzo kolorowe i świetnie prezentują wszystko o czym czytamy. Do tego tekstu jest sporo jednak czyta się go naprawdę ekspresowo :) Wszystko jest przejrzyste i czytelne. Także nie pozostaje mi nic innego jak polecić tę książkę także Wam, a raczej Waszym dzieciakom. Jest to takie fajne połączenie nauki z zabawą. Jestem pewna, że mały czytelnik wiele się z niej dowie, a wszystkie te informacje będzie mógł później wykorzystać w praktyce :) W końcu bezpieczeństwo na drodze to nie przelewki!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)