19 maja 2015

Kameleon i spółka. Mistrzowie kamuflażu


BARBARA BARSZCZ

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 24
format: 20x28,5 cm
rok wydania: 2015
cena:  9,90 zł  7,92 zł


Dzisiaj słów kilka o bardzo niepozornej książeczce ;) Coś dla wielbicieli zwierząt, ciekawostek, zadań i naklejek. Słów kilka o prawdziwych mistrzach kamuflażu! Jesteście ciekawi? No to zapraszam, bo już opisuję co w tej książce się znajduje ;)

Przeczytamy tutaj o dziesięciu niezwykłych zwierzakach. Każde z nich jest inne, mamy tutaj gady, płazy, ssaki, owady. Jednak coś je łączy, a mianowicie to, że wspaniale potrafią się kamuflować. Poznamy Kameleona Leona, żabę Gabę, mszycę Psotnicę, niedźwiadka Radka, motyla Tymola, patyczaka Gzaka, węża Pląsza, płaszczkę Paszczkę ślimaka Maklisia i biedronkę Bronkę :)

Do każdego z tych zwierzaków został zapisany fajny, nie długi, zabawny wierszyk. Do każdego jest też opis z kilkoma ciekawostkami. Są także dwa zadania. 

Narysowanie danego zwierzaka oraz drugie za każdym razem inne. Na przykład pokolorowanie obrazka przedstawiającego kameleona według oznaczeń, zrobienie węża, niedźwiedzia polarnego oraz ślimaka z papieru, znalezienie kilku różnic, naklejenie odpowiednich naklejek, zrobienie witrażyka... Na końcu znajduję się krzyżówka dotycząca wszystkich zwierząt z tej książeczki. Dodatkowo znajdziemy tutaj także naklejki.

Tak jak wspominałam na początku, książka ta jest bardzo niepozorna. Format A4, ale jest cieniutka, ma miękką okładkę i jest zszywana zszywkami. Mimo tego jest fajna, jest kolorowa, można się z niej dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy, a na dodatek porozwiązywać zadania. Zadania te nie są zbyt trudne i dzieci z pewnością szybciutko sobie z nimi poradzą, więc znalazłam też pewną wadę... Szkoda, że nie ma tutaj więcej stron, więcej zwierzaków i więcej zadań ;) Jednak plusem jest z pewnością jej cena, więc myślę, że warto po nią chwycić, bo to fajne połączenie zabawy i nauki ;)


1 komentarz:

  1. Mamy tę książeczkę. Moja córka przyjemnie spędziła przy niej czas :D

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)