17 sierpnia 2014

Polska pełna przygód


Rodzinny przewodnik po niezwykłych miejscach

ANNA i KRZYSZTOF KOBUSOWIE

wydawnictwo: Burda Książki
ilość stron: 354
format: 16x21,5 cm
rok wydania: 2014
cena: 44,90 zł

Nie wiem jak Wy, ale ja czuję w powietrzu jesień ;( Smutno mi okropnie, bo na dworze coraz chłodniej, wiatry, deszcze, burze... Wiem, że do końca wakacji jeszcze około dwa tygodnie, a do końca lata kalendarzowego jeszcze sporo czasu, ale kasztany na drzewach już są, liście zaczynają powoli wysychać... No po prostu idzie ta jesień wielkimi krokami do nas :( Te smutne minki to przez to, że ja po prostu nie lubię jesieni. Tą piękną, ciepłą, słoneczną, złotą - jak najbardziej, ale tej szarówki przygnębiającej, wiatru okropnego i deszczów po prostu nie znoszę. Depresji człowiek może się nabawić...

Ale przecież nie o jesieni Wam pisać chciałam tylko o tym, że już niewiele tego lata zostało, więc jeszcze wykorzystać tą końcówkę na maksa by należało, prawda ;) ? Stąd właśnie recenzja tego przewodnika, który koniecznie poznać musicie! I chociaż zwiedzać można zawsze nie tylko latem, to jednak lepiej to robić przy ładnej pogodzie, więc do dzieła! Tylko nie zapomnijcie zabrać ze sobą całej rodziny! Bo dzięki tej książce nie wybierzecie się na spacer utartym turystycznym szlakiem pełnym zabytków. Tutaj naprawdę zaszalejecie, poznacie takie miejsca w Polsce, w których dzieciaki będą czuły się jak w niebie, a i Wy wraz z nimi będziecie bawić się cudnie :)

W środku nie znajdziecie map z zaznaczonymi trasami wycieczek, nie będzie też ogromnego spisu miejsc idealnych dla rodzin. Są tutaj za to opisane miejsca do których warto zajrzeć, jeśli tylko ich "tematyka" Was zainteresuje. Przy każdym z tych miejsc jest ciekawy opis - nie taki sztywny, zwyczajnie opisujący atrakcje, lecz taki ciekawszy, opowiadający nam co też w danym miejscu znajdziemy, co najbardziej zainteresować może dzieci, jak przebiegać może taka wizyta itd. 

Oprócz tych opisów są tutaj także tabelki z adresem, numerem telefonu, godzinami otwarcia i adresem strony internetowej każdej z tych atrakcji. A, żeby było jeszcze ciekawej autorzy tego przewodnika postarali się, aby uatrakcyjnić nam nasze wyprawy :) Opisują nam także jakie atrakcje znajdziemy w okolicy, bo skoro już gdzieś pojedziemy to możemy zobaczyć więcej rzeczy naraz, prawda ;) ? Ale to nadal nie wszystko bo są tutaj podane możliwe noclegi, adresy, numery telefonów. Oraz kolejne informacje takie jak namiary na przykład na informacje turystyczne. 

A miejsca, które nam polecają? Są przeróżne! Pływanie tratwą na Biebrzy, jeżdżenie ciuchcią przez góry, zoo safari, muzeum produkcji zapałek, kraina gier z drewna, największa bitwa średniowieczna, fokarium, wystawa klocków lego, najmniejsze książki świata, muzeum zabawek, kraina świętego Mikołaja, Narnia na żywo, ogród doświadczeń, park nauki i ewolucji człowieka, park linowy, przygody pod ziemią, farma iluzji, planetarium i obserwatorium, muzeum chleba, alaska na Mazurach, kraina westernu, pustynia nad morzem, kopalnia srebra, świat gigantycznych owadów, kąpiel w czekoladzie, park drogowskazów, świat wikingów i Słowian, parowozownia i cała masa innych wspaniałych miejsc. Pod koniec znajdziemy także siedem pomysłów na wspólną przygodę bez pieniędzy, a na samym końcu pokaźny spis przeróżnych przydatnych linków do stron między innymi o podróżowaniu, z tanimi noclegami...

Wszystko opisane jest w bardzo interesujący sposób, autorzy potrafią zaciekawić czytelnika i sprawić tak, że człowiek aż ma ochotę wsiąść w samochód i wyruszyć na wspaniałą wycieczkę po Polsce :) Wszystko jest bardzo przejrzyste, nie ma tutaj bałaganu, łatwo się doczytać najpotrzebniejszych informacji. Do tego jeszcze wiele zdjęć obrazujących nam te wszystkie miejsca... Cudo!

Ogromnie zazdroszczę autorom tej książki... Tyle wycieczek za nimi, tyle cudnych miejsc odwiedzone... Pewnie, że też bym tak chciała! Zazdroszczę również dzieciakom Pani Ani i Pana Krzysztofa - rodzice naprawdę wspaniale organizują im czas, tyle cudnych wspomnień, tyle przeróżnych atrakcji... Ta rodzinka pewnie nigdy się nie nudzi :)

Jeśli chcecie, żeby Wasze pociechy spędziły czas ciekawie - koniecznie chwyćcie po tę książkę! Jeśli chcecie, aby wspominały wspólną wycieczkę latami - koniecznie odwiedźcie wymienione tutaj miejsca! Jeśli chcecie sprawić Waszym dzieciakom przeogromną frajdę i przy okazji cudowną pamiątkę - wiecie co macie robić ;) Tak, ta książka zdecydowanie pomoże Wam w zaplanowaniu cudnych rodzinnych wycieczek. Bo przecież zabytki, skanseny, muzea, galerie - to nie koniecznie to co dzieciaki lubią najbardziej. Jeśli więc znajdując się gdzieś na wycieczce po Polsce chcecie pomyśleć właśnie o tych młodszych podróżnikach to ten przewodnik będzie dla Was idealny :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)