15 maja 2013

Stos poduszek i maluszek


KSIĄŻKA NA DOBRANOC pomaga zasnąć i sprowadza kolorowe sny

wydawnictwo: Papilon
ilość stron: 48
format: 19,5x19,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 18,42 złDzisiaj coś idealnego już nawet dla niemowlaczków, chociaż jestem pewna, że i dzieci nieco starsze będą bardzo zadowolone  tej książeczki... Jest to zbiór 20 naprawdę pięknych kołysanek. Znajdziemy tutaj kilka tych bardziej znanych takich jak "A,a - Kotki dwa" lub "Bajka iskierki", ale są tu kołysanki również nowe, nieznane chociaż zapewniam Was, że równie wspaniałe. Kilka z nich pamiętam jeszcze z własnego dzieciństwa. Wyleciały mi z głowy na długie lata, teraz dzięki tej książeczce może poznać je również mój synek. 


"Chmurka się uniża, 
wieczór się przybliża, 
śpij, śpij, syneczku, śpij...

Tupie deszcz po sadzie,
nocka spać się kładzie,
śpij, śpij, syneczku, śpij..."


Jeżeli chodzi o książkę to ma ona chyba jakąś czarodziejską moc. Nikodem bardzo lubi kiedy mu czytam przed snem. Zazwyczaj takie usypianie tra trochę czasu, bo Mały jest ciekawy tego co mu czytam, wsłuchuje się, zadaje pytania, zagląda mi do książki. Przy czytaniu tych wierszyków / kołysanek jest zupełnie inaczej. Moje dziecko zasypia w mig. Może wydawać się to dziwne, ale ja uważam, że ta książka jest zaczarowana :P Serio jest to wspaniały usypiacz i z czystym sumieniem mogę ją polecić mamom i tych mniejszych i tych nieco większych dzieci. Nikodem co prawda ma już prawie 5 lat i po przeczytaniu tej książki kilka razy odkładamy ją, aby przekazać ją jakiemuś młodszemu brzdącowi. Niech teraz kolejne dzieciątko ma piękne i kolorowe sny dzięki tym kołysankom :)

Książeczka ta jest naprawdę ślicznie wydana. Okładka jest twarda, dmuchana, ilustracje w środku są prześliczne, bardzo kolorowe, wesołe i takie naprawdę pocieszne i dziecięce ilustracje. Jak na książkę z kołysankami przystało wszystkie są takie cieplutkie i "senne". Senne w takim sensie, że postacie na obrazkach w większości przypadków po prostu śpią ;) Całość jest naprawdę bardzo ładna i na pewno godna polecenia.

Bardzo fajnym dodatkiem jest tutaj płyta z tymi wszystkimi kołysankami. Dzięki tej płycie rodzic dowie się jak brzmi wykonanie kołysanek w rzeczywistości i sam może pośpiewać swojemu dziecku. A jeśli śpiewanie to nie jest jego mocna strona to dzieciątko na pewno będzie równie zadowolone z wersji płytowej ;) Dlatego jeżeli jesteście rodzicami maleństwa lub też nieco starszego dzieciątka to książka ta będzie dla Was idealna!


3 komentarze:

  1. Mamy tą książkę... uwielbiamy i czytać i słuchać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. u nas czytanie na dobranoc nie wchodzi w grę, Maksiu za bardzo się rozprasza ;)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)