10 marca 2013

Wielka księga dziecka


BRIGIT GEBAUER-SESTERHENN
dr n med. MANFRED PRAUN

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 284
format: 27,5x23,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 29,99 zł


A dziś mam kolejną propozycję dla przyszłych i świeżo upieczonych mam. Wiem, polecałam już kilka różnych tego typu poradników, ale jeśli któraś z Was nie znalazła jeszcze książki, która spełniłaby jej oczekiwania to jest szansa, że ta publikacja to zrobi. Bowiem poradnik, o którym chciałabym Wam co nieco dziś napisać to istna encyklopedia wiedzy o maluszkach. Nie wierzycie? Zaraz Wam to udowodnię :)

Wielka księga dziecka to poradnik zawierające informacje zarówno o tym jak przygotować się do bycia rodzicem, jak również te związane z samym porodem i pielęgnacją niemowlęcia miesiąc po miesiącu. Można z czystym sumieniem stwierdzić, że jest to temat rzeka, ale nie skłamię, jeśli Wam napiszę, że właśnie w ten sposób został on ujęty w tej książce. Obszernie i kompleksowo. Postaram się po krótce streścić Wam zawartość tego poradnika. Gdybym, chciała omówić ją szczegółowo, ta recenzja nie miałaby końca ;)

Treść zawarta w książce podzielona jest na 5 głównych działów. A te na rozdziały i podrozdziały. Pierwsza część pod tytułem "Będziemy rodziną!" omawia relacje między partnerami, metody radzenia sobie z emocjami, wszystkie zagadnienia związane z przygotowaniem się do przyjęcia nowego członka rodziny, informacje dotyczące porodu i jego różnych form, czyli wszystko - czego może spodziewać się przyszła mama. Znajdziemy tu także wiadomości o metodach oceny stanu zdrowia maluszka tuż po porodzie, o karmieniu piersią, zdrowiu niemowlęcia, wszelkich witamin, metodach pielęgnacji tuż po porodzie, niepokojące objawy oraz porady związane z przeżyciami i problemami matki w okresie połogu.

Drugi dział nosi tytuł "Od narodzin do małego dziecka". Tutaj autorzy omawiają rozwój maluszka, w każdym miesiącu jego życia. Dowiadujemy się zatem jak nasze dziecko rośnie, jak się rozwija zarówno pod względem emocjonalnym jak i intelektualnym. Muszę przyznać, że dowiedziałam się z niego sporo ciekawych rzeczy :)

Dział trzeci to "Żywienie dziecka w pierwszym roku życia" - a więc wszystko to co powinna wiedzieć każda mama a co jest związane z karmieniem piersią, mlekiem modyfikowanym oraz sposobem poszerzania diety niemowlęcia.

"Śpij dzieciątko, śpij" to dział czwarty omawiający tę sferę życia dziecka, czyli jest to zbiór informacji o tym ile snu potrzebuje dziecko, jakie przechodzi fazy snu, czego potrzebuje by dobrze spać i wiele wiele innych.

No i na koniec w dziele "SOS - moje dziecko jest chore" dowiadujemy się wszystkiego o szczepieniach, przeziębieniach, gorączce, zaparciach, zmianach skórnych itp.

Wierzcie mi, że mój opis w porównaniu z wiadomościami zawartymi w poradniku jest bardzo ogólny. Wystarczy przejrzeć spis treści tej książki, a sami przekonacie się, że z nią cały ten czas od chwili przygotowań na przyjście maluszka na świat aż do dnia, w którym nasze dziecko skończy pierwszy rok będzie znacznie mniej stresujący i z pewnością dużo łatwiejszy. Wiadomości tu zawarte są napisane w bardzo prosty i przystępny sposób. A przedstawienie ich sprawia, że bez kłopotu jesteśmy w stanie odnaleźć interesującą nas informację. W ekście jest wiele wytłuszczeń, dzięki czemu poszczególne zagadnienia szybko rzucają się w oczy. Są tabele z najważniejszymi informacjami, a bardzo szczegółowy spis treści ułatwia poruszanie się po tak obszernej książce.

Korzystanie z tego poradnika to naprawdę czysta przyjemność. Jestem pewna, że każdy rodzic to doceni :)

1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)