9 marca 2013

Malowanki lalki i zwierzęta


Malowanki z kolorowym wzorem

wydawnictwo: Greg
ilość stron: 32
format: 20,5x29 cm
rok wydania: 2013
cena: 3,63 zł


Dawno nie piałyśmy nic na temat kolorowanek, a przecież jest to czynność, którą nasze dzieci bardzo lubią. Często jednak zapominamy o tym skupiając się głównie na sferze edukacyjnej naszych dzieci kupując im głównie książeczki z różnego rodzaju zadaniami :) Tu nie znajdziecie żadnych labiryntów, szukania różnic ani nic z tych rzeczy. Jest to tradycyjny zeszyt ćwiczeń, w którym ogromna przewagę stanowią obrazki do samodzielnego kolorowania :)

Malowanki lalki są z pewnością przeznaczone dla dziewczynek. Znajdziemy tu bowiem obrazki księżniczek, baletnic, wróżek, elfów i wielu innych ślicznych postaci, którymi chłopcy raczej nie będą zainteresowani. Tymczasem małe panienki jak moja córeczka z pewnością będą zachwycone. Moja Alicja w mgnieniu okaz zajęła się malowaniem poszczególnych postaci i muszę przyznać, że sprawiało jej to sporo radości :)

Malowanki zwierzęta na pewno przypadną do gustu zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Znajdziemy tutaj kolorowanki wielu przeróżnych gatunków. Od piesków i kotków, poprzez króliczki, myszki i sarenki na wilkach, tygrysach i żyrafach kończąc. Oczywiście zwierzaków tych jest jeszcze kilka innych więc na pewno każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie. Nikodem uwielbia kolorowanie, uwielbia również wszystko co ze zwierzątkami związane, więc ta malowanka jest dla niego wprost stworzona :) 

Bardzo podoba nam się fakt, że obrazki zgromadzone w tych zeszytach ćwiczeń są tak różnorodne. Choć ich tematyka jest ściśle określona to same obrazki bardzo różnią się od siebie stopniem trudności. Niektóre  z nich zawierają znacznie więcej elementów, zatem nasz maluch musi wykazać się większą precyzja podczas zabawy. Inne są dużo prostsze, więc nawet małe dziecko powinno sobie z nimi fajnie radzić :) Jest to zatem ćwiczeniówka dla dzieci w różnym wieku. Albo po prostu będzie służyła naszemu dziecku dłużej niż tego oczekujemy. Wszystko zależy od tego jakiej nabierze wprawy w kolorowaniu obrazków :)

No i jest coś jeszcze. Coś co jesteśmy pewne - kocha każde małe dziecko. Są to oczywiście - naklejki!!! Nasze dzieciaczki, gdybyśmy tylko im na to pozwoliły mogłyby oklejać naklejkami wszystko co tylko byłoby w zasięgu ich małych rączek. Zarówno Alicja jak i Nikodem bardzo więc lubią otrzymywać naklejki jako nagrodę za dobrze wykonana pracę :) To bardzo je motywuje. Tymczasem w tych właśnie książeczkach na samym środku wpięta jest karteczka z naklejkami. Są na nich dokładnie te same postacie, które nasz maluch ma do pokolorowania. Należy je przyklejać przy każdym z obrazków w odpowiednio przygotowanym do tego miejscu, zatem jest to naprawdę fajna nagroda za wykonana pracę. Dzięki nim nasze dziecko jeszcze bardziej stara się by dany obrazek był jak najdokładniej pokolorowany.

Mówiąc krótko - te malowanki są naprawdę bardzo fajne. Tradycja z małym urozmaiceniem w postaci dołączonych naklejek. Jesteśmy przekonane, że dzieci będą zadowolone :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)