6 marca 2013

Moja pierwsza encyklopedia zwierząt


MARTA KOTECKA

wydawnictwo: Papilon
ilość stron: 224
format: 24x16,5 cm
rok wydania: 2010
cena: 18,42 zł


Encyklopedii o zwierzętach mamy już kilka, ale tak naprawdę to ta jest naszą pierwszą encyklopedią, pierwszą, którą tak naprawdę dokładnie przestudiowaliśmy więc mimo wszystko tytuł jest idealny :) Wszystkie inne, z którymi dotychczas mieliśmy do czynienia są oczywiście interesujące i można dowiedzieć się z nich masy rzeczy, ale skierowane są raczej do nieco starszych dzieci, młodzieży czy też dorosłych. Encyklopedia, którą dzisiaj Wam prezentuje jest przeznaczona już dla najmłodszych dzieciaków, których interesuje świat zwierząt :)

W środku znajdziemy opisy oraz wspaniałe zdjęcia aż 107 przeróżnych zwierząt. Zarówno zwierząt domowych, gospodarskich czy też dzikich. Ptaków, ssaków, gadów, płazów, ryb, owadów... Od każdego gatunku po kilka lub kilkanaście różnych zwierzaków. Wszystkie poukładane nazwami alfabetycznie. Do każdego zwierzęcia dołączone jest kilka zdjęć, czasami również rysunków. Dodatkowo krótki i bardzo treściwy opis przedstawiający nam ogólny wygląd, zachowanie, charakterystyczne cechy, miejsce zamieszkania, upodobania żywieniowe itp. Wszystko to mieści się dosłownie w kilku-zdaniowych opisach, dzięki czemu jest zrozumiałe przez dziecko i łatwe do zapamiętania. Jeżeli chodzi o zdjęcia to są one bardzo ładne, wyraźne, kolorowe. Wspaniale prezentują nam wszystkie te zwierzęta o których możemy tutaj przeczytać. 

Książka ta jest naprawdę bardzo ciekawa, a do tego wspaniale wykonana. Twarda oprawa, zszywane kartki. Strony są śliskie i błyszczące dzięki czemu o wiele trudniej je zniszczyć czy też pobrudzić. Wszystkie zdjęcia i ilustracje są dokładne, kolorowe. Opisy są duże i czytelne, a wszystko jest bardzo przejrzyste.

Dzięki tej książce ciekawe świata dzieciaki dowiedzą się naprawdę wielu interesujących faktów z życia przeróżnych zwierząt. Nauczą się rozpoznawać i nazywać bardzo wiele różnych gatunków. Może zechcą dowiedzieć się jeszcze kilku innych rzeczy na temat niektórych z tych zwierząt, wtedy na pewno my - rodzice z przyjemnością odpowiemy na zadawane nam pytania :)

Wiem, że zachwalam tak tę książkę, ale uwierzcie mi, naprawdę warto. My mamy już niejedną encyklopedię zwierząt w domu, ale powiem Wam, że o właśnie ta najbardziej podbiła erce mojego synka. Tamte inne książki o takiej tematyce są oczywiście ciekawe, ale jeszcze nieco za mądre dla Nikodema. Ta jest prost idealna. Dlatego jak najbardziej mogę pocecić ją już dla najmłodszych czytelnikach. Ta książka powstała z myślą właśnie o nich, ale to oczywiście wcale nie znaczy, że starsze dzieci, młodzież czy też dorośli będą się przy niej nudzić. Wręcz przeciwnie, sądzę że zainteresuje ona każdego fana zwierząt. Koniecznie przekonajcie się sami, tym bardziej, że cena jest naprawdę przystępna.


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)