9 lutego 2013

Królewna Lenka przegania strachy


ANETA KRELLA-MOCH

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 36
format: 20x19 cm
rok wydania: 2012
cena: 6,21 zł


Znacie już tę sympatyczną dziewczynkę? Z pewnością czytelnicy naszego bloga oraz miłośnicy literatury wydawnictwa SKRZAT krzykną zgodnie: "No jasne!". Bo jak można nie pamiętać takiej sympatycznej królewny, która przeżywa tyle ciekawych przygód? Jedną z nich miałam okazje już Wam polecać jakiś czas temu >>TU<<. Dziś pora na kolejną.

Tym razem królewna Lenka bawi się z przyjaciółmi w wymyślanie strasznych potworów. Zabawa wydaje się naprawdę bardzo wesoła i dzieciaczki świetnie się bawią, lecz... gdy nadeszła noc Lence już nie było tak do śmiechu. Nagle wszystko wydaje jej się straszne, każdy szmer przerażający. Dziewczynka wyobraża sobie, że pod łóżkiem lub wśród ulubionych zabawek czai się strach, który skrada się po cichu do jej łóżka. Królewna przerażona woła więc mamę i prosi, by rodzice nie zostawiali jej samej.

Rodzice poważnie podchodzą do problemu córeczki i próbują go rozwiązać. Myślicie, że im się uda? Oczywiście, że tak! W końcu to rodzice. To oni wspierają swoje pociechy w trudnych chwilach oraz są receptą na każdy problem. Tak powinno w końcu być prawda? Jednak jak królowa i król przekonali królewnę że nie ma się czego bać przeczytacie już sami ;)

Tej serii opowiadań zdecydowanie nie trzeba zachwalać. Wystarczy poznać jedną historię tej sympatycznej dziewczynki i już jesteśmy zakochani. U nas Królewna Lenka jest zawsze mile widziana. Mamy w domu wszystkie części i jestem pewna, że ta kolekcja stale będzie rosnąć. Moje dziecko bardzo lubi te opowiadania. Są krótkie i ciekawe, a poza tym przygody królewny bardzo podobają się mojej córce. A przy tym wesołe i bardzo kolorowe ilustracje aż się proszą, by je wciąż oglądać.

Poza tym wydanie książeczki także powinno zadowolić nawet bardzo wybrednych czytelników. Choć są to wydania zeszytowe, to jakoś papieru zarówno okładki jak i poszczególnych kartek nie budzi zastrzeżeń i zapewnia, że ów lektura posłuży nam naprawdę długo. Książeczki te są nie drogie i jednocześnie bardzo fajne. Jestem pewna, że każdy maluch będzie zachwycony, więc gorąco polecam!

4 komentarze:

  1. Miałam okazję przejrzeć tą książkę, gdy szukałam czegoś na prezent dla bratanicy. Bardzo dobra bajka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Może i ja kiedyś będę miała dla kogo ją kupić:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kupiłam chrześnicy Lence, świetna książeczka ;)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)