21 listopada 2012

Encyklopedia zwierząt. Ssaki


PRACA ZBIOROWA

wydawnictwo: Wydawnictwo MD
ilość stron: 32
format: 21x28 cm
rok wydania: 2008
cena: 7,70 zł


Kto czyta naszego bloga pewnie już zdążył zauważyć jaką sympatią darze przeróżne albumy oraz encyklopedie. A jeśli są one o zwierzętach to jest tym bardziej fantastycznie :) Powiem wam jak najbardziej szczerze, że udało mi się tym zarazić również Nikodema. Mimo, że ma on dopiero 4 lata już teraz uwielbia przeglądać przeróżne albumy i encyklopedie. Uwielbia również wszelkiego rodzaju programy przyrodnicze. Inne dzieci pewnie często proszą rodziców o włączenie im bajeczki, Nikodem od jakiegoś czasu zawsze prosi mnie abym włączyła mu program o zwierzątkach :) Hmmm może rośnie mi jakiś przyrodnik, albo weterynarz ;)

No ale o książce powinnam pisać więc już przechodzę do rzeczy. Jest to jedna z wielu książek z serii Encyklopedia zwierząt wydawnictwa MD. Na początku znajdziemy opis czym są ssaki, jakie mają włosy, futro, kształt, rozmiar, jak się rozmnażają i ewoluują. Kilka ogólnikowych informacji. Na kolejnych stronach znajdziemy bardziej szczegółowe opisy wybranych ssaków. Przedstawione zostało tutaj 13 zwierząt: nietoperz, bóbr, szympans, jeleń, delfin, słoń, żyrafa, goryl, lew, panda, niedźwiedź polarny, tygrys oraz zebra. Na samym końcu znajduje się również słowniczek z kilkunastoma wyjaśnieniami wyrazów.

Do każdego ze zwierząt jest ogólny opis jego wyglądu, wielkości, miejsca występowania danego gatunku. Są również bardziej szczegółowe opisy życia poszczególnych zwierząt, sposób żywienia, ich domy, znaki szczególne, ciekawe umiejętności. Ogólnie dużo różnych informacji i ciekawostek. A wszystko to przedstawione w przejrzysty sposób. opisy nie są jakoś szczególnie rozbudowane, sądzę, że dzięki temu informacje zawarte w tej książce o wiele szybciej i łatwiej zapadną czytelnikowi w pamięć. Znajdują się tutaj również bardzo ładne i szczegółowe ilustracje oraz zdjęcia.

Co prawda książka jak na encyklopedie nie jest za gruba. Przynajmniej mi encyklopedie kojarzą się z jakimiś grubymi księgami pełnymi informacji. Ta ma tylko 32 strony jednak zapewniam, że ciekawych informacji tutaj nie brakuje. Moim  zdaniem jest to naprawdę fajna książka w której znajdziemy dokładne opisy kilkunastu zwierzaków. Może jeszcze ciekawiej byłoby gdyby tych zwierząt znalazło się tutaj więcej, ale ja nie narzekam... I tak bardzo mi się podoba. No i ta cena!! Encyklopedia za parę złotych? Wydaje się niemożliwe, a jednak :) Zarówno mi jak i Nikodemowi książka ta bardzo się spodobała. Mały często ją przegląda i zadaje przeróżne pytania. Dużo rozmawiamy o zwierzakach tutaj umieszczonych. Jest to naprawdę ciekawa pozycja, koniecznie sprawdźcie sami :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)