17 października 2012

Angielski w zagadkach. 6-8 lat


KAPITAN NAUKA

wydawnictwo: Edgard
ilość stron: 112
format: 7,5x16,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 19,99 zł


O serii "Kapitan Nauka" pisałyśmy już bardzo wiele razy. Tym razem kolejny już zbiór zagadek w języku angielskim. Dopiero co Ania pisała Wam o "Angielskim w zagadkach" dla dzieci w wieku 4-6 lat. Ja natomiast miałam okazję bliżej zapoznać się z podobną pozycją tylko, że dla dzieci w wieku 6-8 lat :)

Forma, kształt i zawartość tej książeczki pozostaje niezmienna bez względu na to dla dzieci w jakim wieku jest przeznaczona :) Także i tym razem w środku znajdziemy aż 112 przeróżnych zadań, pytań, ćwiczeń w języku angielskim, natomiast na odwrocie kart znajdują się prawidłowe odpowiedzi. Karty te w jednym z rogów spięte są specjalnym klipsem, dzięki czemu kartki rozsuwają się na boki. Moim zdaniem to rewelacyjny pomysł. taka forma jest bardzo wygodna, poręczna i wszędzie można je ze sobą bez problemu zabrać.

Zadania zawarte na tych kartach są przeróżne. Należy na przykład ponumerować obrazki według odpowiedniej kolejności, połączyć nazwy z częścią ciała, ubrania, członka rodziny itd, rozwiązać rebusy, wybrać słowa lub obrazki które nie pasują do reszty, wybrać kolor jaki widnieje na obrazku itd. Jak widzicie zadania te są zróżnicowane, wszystko o różnym stopniu trudności. Są one też o wiele trudniejsze niż te, które już posiadamy czyli dla dzieci w wieku 3-5 lat. Ale co się dziwić, tutaj jest to już kolejny przedział wiekowy czyli ta pozycja jest wprost idealna dla dzieci, które przedtem miały już do czynienia z językiem angielskim. W przeciwnym razie na pewno nie zrozumieją, ani słówek, ani poleceń z tej części...

Szczerze powiedziawszy te karty są dla Nikodema o wiele za trudne. Mimo, że narazie cały czas korzystamy z tych przeznaczonych dla dzieci w wieku 3-5 lat to i na te znalazłam sposób :) Zamiast w języku angielskim Nikuś rozwiązuje je sobie w języku polskim. Dzięki temu możemy bawić się nimi i korzystać z nich już teraz. Mały ma masę radości i wiele różnych zadań do rozwiązywania. A za jakiś czas wrócimy do nich i będziemy mogli uczyć się z nich również języka angielskiego :)

"Angielski w zagadkach" to bardzo fajne, poręczne, niesamowicie kolorowe i zabawna, a co najważniejsze pomocne karty do nauki języka obcego. Dzięki nim to nie tylko wkuwanie słówek, uczenie się na pamięć itd. To również masa zabawy. A wiadomo, że taka forma nauki przez zabawę jest dla dziecka najbardziej interesująca :) Polecam!2 komentarze:

  1. Czegoś takiego własnie szukam dla mojej małej uczennicy. Coś do nauki angielskiego co nie będzie nudnym wkuwaniem słówek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna książeczka, muszę kupić :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)