14 kwietnia 2012

Przygody Tomka Sawyera


MARK TWAIN

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 304
format: 16,5x24 cm
rok wydania: 2006
cena: 17,91 zł"Przygody Tomka Sawyera" to klasyka znana na całym świecie już od 136 lat.
Jest to powieść dla dzieci i młodzieży, która została napisana w 1876 roku. 
Doczekała się ona całej masy przeróżnych wydań, tłumaczeń, ilustracji oraz adaptacji filmowych.
W dalszych latach autor napisał trzy kolejne książki będące kontynuacją "Przygód Tomka Sawyera".

Tomek to 10-latek, który po śmierci mamy, razem ze swoim młodszym bratem zamieszkują u ciotki. 
Jest on niezwykłym urwisem, który wiecznie wpada w tarapaty. Ma masę zwariowanych pomysłów, które często nie za dobrze się kończą. Bardzo nie lubi pracować zdecydowanie woli się pobawić. Nie lubi chodzić też do szkoły, a w szczególności wracać do niej po wolnym weekendzie. Zdarzyło mu się nawet udawać, że jest śmiertelnie chory, jednak ciotka dobrze znała jego numery i nie dała się przekonać :)
Pewnej nocy wraz z kolegą - Huckiem Finnem wybrali się na cmentarz gdzie stali się świadkami morderstwa. Przerażeni przysięgli, że nikomu nie powiedzą o tym co widzieli...
Kiedyś Tomek postanowił zostać piratem, uciekł z domu i zamieszkał na wyspie. Innym razem postanowił zostać poszukiwaczem skarbów, niestety nic nie znalazł...
Kiedy indziej chłopiec wraz ze swoją koleżanką wybrali się na piknik z którego już nie wrócili. Poszukiwania ich trwały kilka dni, w końcu znaleźli się wycieńczeni i głodni, ale cali...

Jak widzicie Tomek bez przerwy przezywał jakieś przygody. To co opisałam to tylko mała ich garstka. Ten chłopiec zdecydowanie nie lubił się nudzić :)

 Wybierając tę książkę myślałam "przyszłościowo". Mimo, że sama dotychczas jej nie czytałam, dobrze znałam ją ze słyszenia :)
Wiedziałam, że jest to wspaniała opowieść, idealna dla chłopca i bardzo chciałabym ,aby Nikodem przeczytał ją kiedyś w przyszłości :)

Naprawdę ciekawa powieść, w której sporo się dzieje. Dużo humoru, wątek kryminalny, nawet drobne miłostki, które przeżywa główny bohater... Wszystko to na pewno ogromnie zainteresuje czytających :)

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawnictwa SKRZAT, dziękuję :) 


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)