1 lutego 2012

Mój dzień z babcią i dziadkiem


DOROTHEA CUPPERS

wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
ilość stron: 18
format: 20x20 cm
rok wydania: 2009
cena: 19zł


Jest to bardzo fajna książeczka ze sztywnymi tekturowymi stronami. Na każdej stronie znajdziemy mnóstwo otwieranych okienek :)


Jest to krótkie opowiadanie o jednym dniu małej Zuzi spędzonym z babcią i dziadkiem. W książce opisane są dokładne szczegóły, których uzupełnienie znajdziemy otwierając wszystkie klapki :)


Na początku możemy się zapoznać z pokojem Zuzi oraz jej młodszego braciszka Marusia. Możemy zajrzeć do szafek i otworzyć okno :) Później przychodzi babcia, a my uczestniczymy w przygotowaniu do wyjścia Zuzi z babcią. Następnie zatrzymują się one na rynku, potem w parku i na placu zabaw. W drodze do domu wstępują jeszcze do gospodarstwa wiejskiego, aby kupić jabłka oraz jajka, a Zuzia może pojeździć na koniku. W domu pomaga babci w upieczeniu babeczek... Podczas drogi od babci do domu, dziadek niesie Zuzie na barana, bo babcia nie ma już tyle siły...

Oczywiście podczas całego opowiadania zaglądać możemy w różne miejsca :) Zobaczymy jak Zuzia robi babci zdjęcie, jak pan w gospodarstwie zrywa jabłka...Otwierając szafkę możemy zobaczyć co jest w środku, oraz  kto stroi za drzwiami...

Jest to naprawdę bardzo fajna książeczka. Nikuś jeszcze nigdy nie spotkał się z takimi otwieranymi okienkami w książce więc tą jest zachwycony :) To dla niego zupełna nowość... To taka miło odmiana od zwykłych opowiadań :)

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od WYDAWNICTWA DEBIT, za pięknie dziękuję :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)