1 lutego 2012

Dziadek na huśtawce


RENATA PIĄTKOWSKA

wydawnictwo: BIS
ilość stron: 48
format: 23x21 cm
rok wydania: 2009
cena: 19,50 zł


Wspaniała opowieść o dwóch chłopcach i pewnym staruszku. O marzeniach, o ich spełnianiu, o zabawie oraz małych i większych smuteczkach.


Każde dziecko na pewno chciałoby mieć dziadka, a w szczególności taki mały chłopiec, który marzy na przykład o chodzeniu z dziadkiem na ryby, czy też zabawach z jego psem...


Niestety mały Witek nie ma dziadka, nie ma więc komu podarować własnoręcznie wykonanego, kolorowego pudełka na okulary, które przygotował w szkole... Jego przyjaciel - Marcinek - wpadł na genialny pomysł. Znajdą Witkowi dziadka. I faktycznie, nawet nie musieli daleko szukać ponieważ za płotem mieszkał Pan Teofil. Miał śmiesznego psa, który nazywał się Warczysław Łobuzkiewicz. Pan Teofil był bardzo śmiesznym Panem :) Nosił bardzo kolorowe i zabawne koszule, słomkowy kapelusz i na dodatek rozmawiał z kwiatami :)

Z ogromną chęcią zgodził się zostać dziadkiem Witka. Okazało się nawet, że jest on najwspanialszym i najbardziej wymarzonym dziadkiem na świecie :) Okazuje się więc, ze marzenia się spełniają. Witek marzył o dziadku, Pan Teofil marzył o wnuku... Oboje są teraz ogromnie szczęśliwi :)

Książeczka ta jest wspaniale napisana. Pani Renata Piątkowska potrafi idealnie odzwierciedlić, a raczej opisać uczucia i odczucia dziecka... Opowieść o wielkim marzeniu, ogromnej przyjaźni, kilku smuteczkach, które wystarczy przyczepić do chmurki i poczekać, aż odlecą... Fenomenalna, zabawna, przepełniona ciepłem, z pięknymi bardzo barwnymi ilustracjami Artura Nowickiego. Idealna dla dzieci z marzeniami,oraz tych bez... Pokazująca, że warto czegoś pragnąć, bo może się okazać, że nasze fantazje się spełnią :) Gorąco polecam, zaręczam że warto :)

Bardzo dziękuję wydawnictwu BIS za możliwość zrecenzowania tej książki :)Dopisek związany z konkursem: WAKACYJNE POSZUKIWANIE SKARBÓW


4 komentarze: