27 lutego 2012

Leśne Głupki i Coś


MAŁGORZATA STRZAŁKOWSKA

wydawnictwo: Bajka
ilość stron: 48
format: 21x27,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 35złTytuł tej książeczki trochę mnie zdziwił. Dlaczego te sympatyczne stworki zostały nazwane głupkami? Naprawdę nie wiem :)


Jest to zbiór wierszyków i wierszowanych rozmów Leśnych Głupków :) Widać, ze te małe ludziki lubią sobie porozmawiać, a tematy ich rozmów są przeróżne :) O zielonym słońcu, o kwiatkach rosnących latem, o imieninowym prezencie, o prezentach jakie dostały od Mikołaja.... I o wielu, wielu innych rzeczach :)

Powiem szczerze, że książeczka mimo, że bardzo fajna, może być odrobinę niezrozumiała dla mojego synka. Chociaż z drugiej strony może o to w tym właśnie chodzi i stąd ten tytuł :)

Mimo to Nikodem nie raz podczas naszego czytania się uśmiał. Leśne Głupki są zabawne, trochę dziwne, ale za to bardzo sympatyczne :) Ich rozmowy są skomplikowane i czasem zwariowane, ale sądzę że właśnie o to w nich chodzi :)

Ilustracje natomiast są takie zupełnie inne niż zwykle. Fajne kolaże co nam dodatkowo daje ciekawe zajęcie :) Odgadujemy z czego dana część ilustracji się składa :) Listki, kwiatki, owoce, warzywa... Bardzo kolorowo i oryginalnie. Małemu się spodobało :)

Także książeczkę poleca,, myślę że warto do niej zaglądnąć. Nie jest to zwyczajne opowiadanie, nie ma też zwyczajnego wyglądu... Jest taka inna i zarazem ciekawa :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)