21 stycznia 2012

Te okropne bakterie


PIOTR HARASZEWSKI

wydawnictwo: Kefas
ilość stron: 48
format: 22,5x22,5 cm
rok wydania: 2009
cena: 28,00 zł


Wiecie co to są zarazki? Wiecie jak dostają się do naszego organizmu i jak je zwalczyć?

No właśnie... wy wiecie. A czy Wasze maluchy o tym wiedzą? To czas najwyższy opowiedzieć im o tym wszystkim lub... ciekawiej będzie przeczytać dziecku taką oto wesołą książeczkę. Na pewno w ten sposób maluch lepiej zapamięta sobie taką lekcję.

Te okropne bakterie to książka z serii Uczę się i dorastam. Wewnątrz znajduje się krótkie i bardzo mądre opowiadanie dla maluchów, w którym Pan doktor opowiada małej Oli czym są zarazki. Dziewczynka się przeziębiła, a lekarz który przyszedł ją zbadać przy okazji wyjaśnia małej wszystko co dotyczy chorób i bakterii.

Książeczka jest bardzo kolorowa. Podobają mi się w niej ilustracje i te wszystkie zarazki przedstawione w niej w tak bardzo zabawny sposób. Jestem pewna, że dzieciaczki zwrócą na to uwagę :) Oprócz tego samo opowiadanie jest krótkie i bardzo treściwe. Zawiera wszystkie informacje, które z całą pewnością przydadzą się maluchowi.

Pan Doktor przestrzega, by pamiętać o myciu rąk i dezynfekowaniu ran. Dzięki tej lekturze dzieci mogą dokładnie zapoznać się z kwestią higieny osobistej i zagrożeniami zarażenia się bakteriami.

Jak dla mnie książeczka ma tylko jeden minus, który na szczęście nie jest problemem nie do przeskoczenia. Chodzi o wyrazy, które są w niej używane. Jest tam sporo sformułowań nie zrozumiałych dla malucha, takich jak: infekcja bakteryjna czy potrzeby fizjologiczne. Na początku to może utrudniać czytanie.

Wiele z nich jest oczywiście fajnie wytłumaczonych, a poza tym od czego jest tu rodzic? Przy kolejnym czytaniu książki, wyrazy nie stanowią już żadnego problemu, a wielokrotne czytanie książki utrwalą w świadomości małego człowieka zasady, których chcemy ich poprzez tę lekturę nauczyć.

Uważam, że to ciekawa pozycja na półce malucha i jestem pewna, że moja córka dzięki niej wiele się dowiedziała. Często po nią sięga co również bardzo mnie cieszy. Polecam!

Za możliwość recenzowania tej książki pięknie dziękuję wydawnictwu KEFAS.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)