8 maja 2018

Dobranocki na pogodę i niepogodę


wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 224
format: 19,5x25,5 cm
rok wydania: 2018
dostępna: TUTAJ

Moje dzieci uwielbiają kiedy czytam im przed snem. W sumie tak się już u nas utarło, że czytam im każdego dnia, właśnie wieczorami kiedy są już w łóżkach. Pomimo tego, że ich przedział wiekowy jest różny to jednak jakoś udaje mi się to pogodzić :) Czasami wybieram książkę dla młodszego, czasami książkę dla starszego, ale i tak zawsze obaj słuchają z zainteresowaniem. 

A jakie książki wtedy czytamy? Praktycznie wszystkie dla dzieci, które mają jakiś tekst ;) No dobra przesadziłam, na pewno nie czytamy żadnych edukacyjnych i naukowych, bo do snu zdecydowanie wolimy opowiadania, wierszyki, a nawet długie powieści dla dzieci ;) 

Tym razem na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia trafiłam na książkę, która wydała mi się wręcz idealna do naszego wieczornego czytania. No, bo przecież co mogłoby być lepszego niż "Dobranocki" :) ? Czym prędzej zabraliśmy się za lekturę tej książki, ale powiem Wam, że trochę nam się z tym zeszło ponieważ każdego dnia czytaliśmy po jednej opowieści, a wewnątrz jest ich dwanaście. Ale nie są to wcale takie krótkie opowiadania jak mogłoby się wydawać. Tutaj każde z nich ma po kilkanaście stron, a zdarzają się nawet takie, które tych stron mają dwadzieścia ;)

Ale bez obaw, nie musicie się martwić, że Wasze dziecko nie wytrzyma i nie usiedzi podczas takiej długiej historyjki ponieważ mamy tutaj także sporo lustracji oraz dużą czcionkę. Co prawda format tej książki także jest większy niż zwyczajowy zeszyt A5, ale mimo wszystko czyta się ją szybko, lekko i sprawnie :)

A co też znajdziemy wewnątrz? O czym jest tych dwanaście opowieści? O przeróżnych różnościach oczywiście! O kłótni zająca, niedźwiedzia i sowy na temat kołysanek. O małym rudym kotku, który sprawdzał czy aby na pewno wszystko ma na swoim miejscu. O małej kozie Fionce, która wyruszyła do... gwiazd! O Julce, Oskarze i małym krasnoludku. O Franku i Zośce oraz ich rozważaniach na temat grabek i łopatek w zestawach do piasku.

O małej, magicznej księżniczce o imieniu Rozeda, która w ogóle nie spała. O Zbysiu i jego siostrze Lilce, który wyruszyli w podróż kosmiczną. O Karolinie, która wybrała się na wakacje do cioci Heni, której uśmiech potrafił zarażać :) O Klarze, która trafiła na najprawdziwszą czarownicę :) O Kornelii, która bała się ciemności, przez co "Kłopot" nie chciał się od niej odczepić. O doktorze Czas i jego pacjentce Nocy. O leniwych potworach ze strachopotworowej krainy.


Tak jak wspominałam, każda z tych opowieści ma sporo stron jednak to wcale nie znaczy, że długo się te historie czyta. Każda z nich jest ciekawa, nieco zwariowana, ale zrozumiała. Jestem pewna, że spodobają się one wszystkim dzieciom, nie tylko moim chłopcom :) Są one bardziej lub mniej fantastyczne, magiczne. Niektóre są bardziej realne inne bardziej wymyślne, magiczne, ale wszystkie bez wyjątku fajne i interesujące :) 

Także nie ma co tutaj przedłużać, czas napisać słów kilka na zakończenie. Mamy tutaj bowiem twardą okładkę, duży format, dużą i czytelną czcionkę, mnóstwo bardzo ładnych i bardzo kolorowych ilustracji, ciekawy tekst i ogólnie moim zdaniem wszystko jest tutaj na tak :) Polecam, zdecydowanie nie tylko przed snem ;) Koniecznie przekonajcie się sami!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)