14 maja 2018

Co tu nie pasuje?


Kolorowy las / Kolorowe morze

NASTAJA HOLTFRETER

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 14
format: 17,5x17,5 cm
rok wydania: 2018
dostępna: TUTAJ / TUTAJ


Z jednej strony takie książeczki dla maluszków nie powinny mnie już kręcić, z drugiej jednak strony ja naprawdę je uwielbiam ;) Chociaż mój młodszy syn ma już skończone 3 latka to ja nadal zwracam uwagę na te małe sztywnostronnicowe książki, ale sami powiedzcie jak tu nie cieszyć się z takich pozycji kiedy one są tak fajne jak te, które dzisiaj mam przyjemność Wam pokazać ;)

I tym razem wcale nie uważam, że moje dziecko jest za duże na te książki, w końcu nie są to zwykłe obrazki, które można tylko oglądać, tutaj trzeba odszukiwać rzeczy, które nie pasują do reszty, które czymś się wyróżniają. Dokładniej są to zwierzątka i rośliny leśne i morskie. 

Dzisiaj bowiem pokażę Wam dwie książeczki z serii "Co tu nie pasuje?". W części z kolorowym lasem trzeba na przykład wskazać, które drzewo jest liściaste, który lis różni się od reszty, który borsuk idzie w inną stronę, która mrówka idzie w złym kierunku, co rośnie w ziemi, a nie jest grzybem, który ptak nie jest sową, gdzie jest wąż w okularach itd.

W części z kolorowym morzem musimy pokazać między innymi, który żółw wodny różni się od reszty, która rozgwiazda nie ma pary, która ośmiornica nosi czapkę, co nie rośnie w morzu, co kryje się miedzy jeżowcami, u której meduzy coś się nie zgadza, które z wielkich zwierząt nie mieszka w morzu itd.

Książeczki te są bardzo proste i jednocześnie bardzo pomysłowe i ciekawe. Maluch bez problemu poradzi sobie z wykonaniem tych zadań, a jednocześnie jestem pewna, że nie będzie się przy nich nudził. Nawet jeśli szybko odpowie na wszystkie zawarte w nich pytania to przecież wystarczy trochę wyobraźni rodzica, aby nasze dziecko miało dalej frajdę i zabawę :) 

Może pobawimy się w liczenie, albo naukę kolorów, albo nazywanie poszczególnych zwierząt i roślin, albo w rysowanie tego co widzimy na obrazkach, albo cokolwiek innego co wpadnie Wam do głowy :) W końcu takie fajne książeczki można by wykorzystać i bawić się nimi nieco dłużej niż tylko przez tę chwilę podczas rozwiązywania zadań zapisanych wewnątrz ;)

A jakie są te książeczki jeśli chodzi o wygląd? Moim zdaniem bardzo ładne, od razu wpadły mi w oko. Mają niewielki format i sztywne kartki. Każda z nich ma po 14 stron. Nie są jakoś bardzo kolorowe ponieważ skupiają się raczej na głównych kolorach czyli zielonym i niebieskim, ale to oczywiście nie jedyne kolory, które znajdziemy w środku ;) Tekstu jest tu niewiele, bo tylko polecenia są tutaj zapisane, ale nic więcej nie potrzeba, w końcu obrazki są tutaj najważniejsze. A jeśli już przy obrazkach jesteśmy to moim zdaniem są one śliczne i wesołe. Jestem pewna, że obie te książeczki spodobają się Waszym dzieciom :)
1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)