30 grudnia 2016

Piosenki dla przedszkolaka 10


Muzyczne podróże

DANUTA ZAWADZKA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 24
format: 19x20 cm
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ

Już kilkakrotnie miałam okazję prezentować Wam świetną serię książeczek pod tytułem "Piosenki dla przedszkolaka". Nie mamy w domu niestety wszystkich części nad czym bardzo ubolewam jednak, te które mamy zachwycają nas za każdym razem kiedy tylko po nie chwytamy. A dlaczego? Bo oczywiście są w nich płyty pełne wspaniałych piosenek dla dzieciaczków!

W dobie internetu płyty CD stają się coraz większa rzadkością. Ja sama korzystam ze znanej wszystkim strony do słuchania muzyki i synkowi także włączam tam różne piosenki, a nawet i całe albumy, które przygrywają nam podczas zabaw i różnych innych czynności ;) I choć można znaleźć tam wszystkie możliwe piosenki dla dzieci to jednak ja zawsze z wielkim entuzjazmem chwytam po płyty CD dołączone do tych książeczek. Zawartość jednej z nich chciałabym Wam dzisiaj nieco bardziej przybliżyć.

To już 10 część. Wiele z piosenek, które znajdują się na płytach w tej serii książek to znane piosenki dla dzieci, prawdziwa dziecięca klasyka można by rzec ;) Jednak dzisiejsza lista utworów jest mi zupełnie nieznana, domyślam się, że powstała specjalnie dla tej książki. 

Wewnątrz książki znajdziemy dziesięć tekstów piosenek. Tym razem tematem są podróże. Polecimy latającym dywanem, odwiedzimy Rio w Brazylii, poznamy psotnego psa Pirata, tańczącą muchę, roztańczoną pchłę, starego żeglarza Matta... Każda z piosenek ma melodię w innym stylu muzycznym . Mamy tutaj cantry, sambę, reggae, rock, pop japoński, bossa nova, cza-cza, pop, szanta oraz tango.

W książeczce wygląda to w  następujący sposób: każda z piosenek ma dwie lub trzy zwrotki plus oczywiście refren. Tekst piosenek jest zapisany, dodatkowo pokazane są nutki z melodią więc Ci którzy potrafią mogą sami sobie zagrać te pioseneczki. Jeśli natomiast chodzi o płytę to znajduje się tam dwadzieścia utworów. Dziesięć to właśnie te piosenki normalnie z tekstem, kolejne dziesięć to same melodie idealne do karaoke.

Jak widzicie taka niewielka książeczka kryje w sobie tak wiele. Mamy tutaj nie tylko zwykłą muzyczkę do puszczania dzieciom, ale także możliwość samodzielnego grania i samodzielnego śpiewania dzięki temu, że zamieszczone są tutaj zarówno nutki jak i wersje instrumentalne tych piosenek. Zabawy może być przy tym sporo :)

Wydanie może nie jest zbyt okazał, bo to zwykła cienka książeczka łączona za pomocą zszywek, ale powiem Wam, że w tym przypadku pasuje to idealnie. Nie duża, nie gruba, łatwo przechowywać, można mieć zawsze pod ręką. No i ilustracje -  jak najbardziej warte pochwalenia :) Ładne, kolorowe, wesołe. Zdecydowanie widzę tutaj same plusy. Dla takiego dzieciaczka jakim jest mój Dominik książeczki te nadają się wręcz idealnie. Mój syn uwielbia muzykę, tańczy do wszystkiego co ma jakikolwiek rytm. Jak tylko nauczy się mówić to pewnie dojdzie nam do kompletu także śpiewanie ;) Będzie wesoło!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)