26 kwietnia 2016

Nowe przygody Bolka i Lolka. Domowi odkrywcy


LESZEK TALKO

wydawnictwo: Znak emotikon
ilość stron: 174
format: 14,5x20,5 cm
rok wydania: 2016
cena: 21,68 zł

Tych dwóch urwisów po prostu nie da się nie lubić. Bolek i Lolek podbili bowiem serduszka nie tylko tych, którzy dawniej wpatrywali się w szklany ekran telewizorów i oglądali ich nieme przygody, jak i obecne pokolenie maluchów, dla których ci dwaj bracia to jeden z najśmieszniejszych duetów jakie znają. Moją sympatię zdobyli oni już bardzo dawno. A moje dziewczynki pokochały ich, gdy tylko po raz pierwszy zobaczyły przygody tych niesfornych łobuziaków w telewizji. Od tamtej pory Bolek i Lolek to postacie, które wywołują uśmiech na ich twarzach za każdym razem, gdy tylko o nich wspomnę. Ale cóż poradzić. Obaj są niezastąpieni. Zresztą, jestem pewna, że nie muszę Wam o tym pisać. W końcu wszyscy to wiedzą :)

Polecałam Wam już kiedyś dwie książki z tymi chłopcami w roli głównej. Tamte nosiły tytuły: "Genialni detektywi" oraz "Szalony pościg". Jednak lektura, którą chciałabym Wam dziś pokazać nie jest kolejną częścią tamtej serii. Autorami poprzednich opowiadań byli inni panowie. Poza tym tamte książki miały nieco inną szatę graficzną oraz układ. Tutaj mamy do czynienia z zupełnie innym cyklem. I z tego co mi wiadomo - te seria liczy sobie już kilka fajnych tytułów. Niestety nie dane mi było do nich dotrzeć i to dopiero pierwsza i jak dotąd jedyna lektura z serii. Ale nie przejmuję się tym. W końcu wszystko jeszcze przede mną!

Oczywiście zagłębiając się w treść tejże książki mamy okazję poznać kolejne zwariowane przygody tych dwóch łobuziaków. Przeczytamy o tym jak chłopcy odwiedzili  swojego kolegę Zbyszka i kogo ciekawego tam poznali. Dowiemy się także jak chłopcy chcieli rozkręcić własny biznes. Poznamy tajemnicę jeziora oraz dowiemy się jaki niezwykły dar ma Lolek. Oczywiście nie wymieniłam Wam tu wszystkich przygód zawartych w tej lekturze. Znajdziemy ich tu znacznie więcej i możecie być pewni, że każda z nich - bez wyjątku - będzie równie ciekawa. Bowiem ci dwaj bracia mają niesamowitą wyobraźnię i ogromny talent do pakowania się w rozmaite dziwaczne sytuacje. Ale to przecież za to tak bardzo ich kochamy, prawda?

Tak więc nie zamierzam opisywać Wam tu poszczególnych przygód Bolka i Lolka. Jestem pewna, że każdy z Was z przyjemnością przeczyta je wszystkie. Tym bardziej, że historie z chłopcami w roli głównej tak bardzo wciągają, że nawet nie  wiadomo kiedy cała książka gdzieś tam nam umyka a my docieramy do ostatniej strony. Przygody Bolka i Lolka zawsze są bardzo ciekawe, niezwykle zabawne i tak niesamowite, że aż chciałoby się przeżywać je wraz z nimi. Uwielbiam ich obu i gdyby ktoś kazał mi kiedyś wybierać pomiędzy Bolkiem i Lolkiem - miałabym nie lada kłopot Bo choć starszy brat wydaje się być strasznie zarozumiały i przemądrzały, a młodszy ciapowaty i ciut naiwny, to ani odrobinkę mi to nie przeszkadza. Zawsze ich lubiłam i pewnie już tak zostanie. Takiej dwójki jak Bolek i Lolek nie znajdziecie nigdzie.

Lektura ta jest jak zwykle pięknie wydana. Poza tym, że rozdziały nie są zbyt długie, a czcionka jest wystarczająco duża, by nadawała się również dla maluchów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z czytaniem, to jeszcze ma ona śliczną szatę graficzną. Okładka jest gruba i sztywna, kartki wewnątrz śliskie. A ilustracje wyglądają jakby były wyjęte wprost z bajki w telewizji. Tak więc cała książeczka jest bardzo kolorowa i wesoła. A jedyna różnica pomiędzy tą lekturą, a tymi, które polecałam Wam poprzednie jest to, że tutaj na samym końcu nie ma dołączonego żadnego dodatku. Nie znajdziemy w niej żadnych zabaw, gier, zagadek. Nie ma żadnych ciekawostek, pytań ani nic z tych rzeczy. Tutaj jest tylko opowiadanie. Ale to i tak najciekawsza część w całej książce, więc ja nie narzekam :)

Bolek i Lolek to bohaterowie, których nie trzeba reklamować. Wszyscy ich lubią i każdy bez wyjątku uwielbia śledzić ich przygody. Ja już podobno wyrosłam z tego typu książek, a te czytam z zapartym tchem i wielkim uśmiechem na ustach. Mam też w domu ośmiolatkę, która ma na swoim koncie dwie książki z ich przygodami i już zaciera ręce na kolejną. Jestem pewna, że gdy tylko znajdzie czas, zacznie czytać i tą książkę. I jestem także przekonana, że będzie jej się bardzo podobała, bo jest świetna! Naprawdę polecam, jestem pewna, że będziecie zachwyceni :)

3 komentarze:

  1. Super książka! Bolek i Lolek to jedna z lepszych bajek jakie kiedykolwiek powstały i cieszę się że powstają nadal bo dzieciaki je uwielbiają :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam wszystkie książki z Bolkiem i Lolkiem bo dzieciaki bardzo je lubią i chętnie same po nie sięgają, a rodzice w tym czasie maja chwile dla siebie. Domowi odkrywcy są bardzo ładnie wydane z ładnymi ilustracjami i napisane prostym językiem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kultowi bohaterowie! Kto ich nie lubił w dzieciństwie był dziwny ;) Miło natrafić na takie cudo szukajać czegoś dobrego w tym tłumie książek dla dzieci. Bolek i Lolek to ciekawa propozycja zarówno dla mniejszych jak i większych czytelników :) Polecam, cała nasza rodzinka ich uwielbia!

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)