12 czerwca 2014

Cyferki / Literki


PIERWSZE KROKI

DOROTA KRASSOWSKA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 16 / 32
format: 20/28,5 cm
rok wydania: 2014
cena: 4,72 zł / 6,32 zł

Sporo u nas ostatnio różnego rodzaju książeczek z zadaniami dotyczącymi cyferek i literek, ale powiem Wam, że moje dziecko po prostu oszalało na punkcie nauki! Może to dziwnie brzmi, ale mimo, że Nikodem ma dopiero niespełna sześć lat, mam ogromną nadzieję, że ten zapał mu nie minie (choć sama w to nie wierzę) ;) 

Ale narazie ogromnie chce się uczyć. Bardziej woli jednak cyferki, dodawanie, odejmowanie są dla niego już coraz łatwiejsze. Z literkami ma jeszcze problemy, nie potrafi większości z nich, nie może też pojąć pisania małą i dużą literką, ale do tego własnie przydadzą nam się takie książeczki ja te, które dzisiaj chciałabym Wam przedstawić :)

"Cyferki" to cienka zadaniówka, w której znajdziemy oczywiście liczby od 0 do 10. Oprócz tego, że dziecko zobaczy jak każda z tych liczb wygląda, poćwiczy ono zapisywanie ich. Są tutaj także różne zadania ułatwiające i z pewnością umilające naukę. Łączenie w pary, liczenie przedmiotów, kolorowanie, rysowanie oraz naklejanie naklejek. To wszystko to to co bez wątpienia lubią wszystkie dzieci ;)

"Lieterki" są nieco grubsze od "cyferek", więc i więcej zabawy czeka dzięki temu nasze dziecko. Wewnątrz oprócz nauki pisania poszczególnych liter oczywiście także są różnego rodzaju ćwiczenia. Rysowanie szlaczków, łączenie kropek, łączenie w pary, kolorowanie, zapisywanie wyrazów po śladzie, wykreślanie niepotrzebnych literek, rozwiązywanie krzyżówek. Do tego jeszcze sporo naklejek i masa innych fajnych zadań. Dużo nauki i zabawy :)

Cóż więcej mogłabym o tych książeczkach napisać... Na pewno są bardzo ładne, na pewno są też ciekawe, różnorodne, bardzo przydatne przy nauce. Wszystko jest kolorowe i jednocześnie przejrzyste. Zadania nie są zbyt trudne, idealne dla małych uczniów zaczynających przygodę z liczbami i literami. Nikodem dobrze się bawi przy rozwiązywaniu tych wszystkich zadań, bardzo ładnie sobie z nimi radzi, a mi buzia się cieszy jak po raz kolejny przekonuję się o tym jak dziecko moje lubi zadania matematyczne. Z literkami nadal jest gorzej, ale ma jeszcze czas, a takie właśnie książeczki z pewnością wspomogą nas podczas nauki :)


2 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)